megjelenítési gondok

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: megjelenítési gondok. LINUX ablakkezelők

Hozzászólás Szerző: afo »

Szia!

Köszi a kiegészítést és a linket! Továbbra is nagy örömmel fogadunk minden linuxos tapasztalatot, visszajelzést - akár bővebbet is. Ez is nagyban segít megismerni a Diatár felhasználóinak szokásait, igényeit.
Kata írtaCOLONSziasztok!

Ubuntu alapú disztribúcióra telepítettem a Diatárat (Bodhi Linux), és szépen működött is, de a vetítéssel gondok akadtak. A menüt egyszerűen nem lehetett eltüntetni, a teljes program jelent meg. A sok próbálkozás után találtam egy angol nyelvű oldalt, ahol egy hasonló program leírásában a dual monitor beállításoknál kiderült, hogy nem mindegyik ablakkezelő tudja kezelni ezt a helyzetet. Nem ajánlják a Unityt, de a XFCE-t, Gnome3-T és a KDE-t igen. Le is írják, hogyan kell beállítani. A link: https://manual.openlp.org/dualmonitors.html#linux-
Így most már a Dombóváron is működik a Diatár:-) Remélem, ez az info segítség lehet másnak is.
Kata
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON szer. máj. 14, 2014 3:43 pm

Re: megjelenítési gondok. LINUX ablakkezelők

Hozzászólás Szerző: Kata »

Sziasztok!

Ubuntu alapú disztribúcióra telepítettem a Diatárat (Bodhi Linux), és szépen működött is, de a vetítéssel gondok akadtak. A menüt egyszerűen nem lehetett eltüntetni, a teljes program jelent meg. A sok próbálkozás után találtam egy angol nyelvű oldalt, ahol egy hasonló program leírásában a dual monitor beállításoknál kiderült, hogy nem mindegyik ablakkezelő tudja kezelni ezt a helyzetet. Nem ajánlják a Unityt, de a XFCE-t, Gnome3-T és a KDE-t igen. Le is írják, hogyan kell beállítani. A link: https://manual.openlp.org/dualmonitors.html#linux-
Így most már a Dombóváron is működik a Diatár:-) Remélem, ez az info segítség lehet másnak is.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

További javaslatom, ami esetleg segíthet: beállítható, hogy két gépes esetben is legyen vetítés a vezérlő gépen IS - azt a képet pedig szintén továbbítani lehet esetleg a WiFi hálózaton keresztül.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

mizso76 írtaCOLONKedves Hoze!

Most tervezzük bevezetni a Diatárt a templomunkban. Ezzel kapcsolatban kérném a tanácsodat.
Van-e lehetőség arra, hogy olyan hálózatra rakjuk rá a programot, ahol a vezérlést egy laptop végzi. A kivetítésre meg két monitor szolgálna két raspberry pi-vel. A hálózat wifi segítségével van megoldva. Ehhez hasonló három gépes rendszerről nem találtam információt.

Üdv:
Mizso
Kedves Mizso,
a program két gép közti összekötésre minden további nélkül alkalmas. Erre wifi hálózat is jó, az IP-cím megadásával (Beállítások/Hálózati mód részben) könnyen beüzemelhető. A két monitort inkább a kimenet megosztásával javasolnám, azaz egy gépre kötni két kimenetet. Windows alatt az "Ezen képernyők tükrözése" vagy hasonló beállítás alkalmas erre, raspberry alatt nem tudom, hogyan kell. Esetleg hardveres elosztódobozt vagy Y kábelt lehet használni.
Üdv: Hozé
mizso76
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON pén. okt. 06, 2017 6:33 am

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: mizso76 »

Kedves Hoze!

Most tervezzük bevezetni a Diatárt a templomunkban. Ezzel kapcsolatban kérném a tanácsodat.
Van-e lehetőség arra, hogy olyan hálózatra rakjuk rá a programot, ahol a vezérlést egy laptop végzi. A kivetítésre meg két monitor szolgálna két raspberry pi-vel. A hálózat wifi segítségével van megoldva. Ehhez hasonló három gépes rendszerről nem találtam információt.

Üdv:
Mizso
pocokx
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON szer. ápr. 19, 2017 1:06 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: pocokx »

Üdvözlet!

Nem biztos, hogy a legmegfelőbb topikban keresem a választ, de bízom benne, hogy akad segítő és hozzáértő itt is. A vetítő rendszerünk üzembiztosan működik, egyetlen apró kis szépséghibával: A WOL funkció kizárólag alvó módból hajlandó bekapcsolni a vetítő gépet. Nem lehet valahogy rávenni a programot, hogy leállítás helyett "sleep" módba küldje a gépet?
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Nehéz kérdés! A leírás megjelöli a Windows 32 és 64 bites verziókat, és a telepítő CD-t, vagy a Benq weblapot javasolja letöltésre, ott viszont tényleg csak a mobilos/tabletes verziók vannak.

Találtam egy ilyet: http://www.solvusoft.com/hu/update/ille ... ub-models/ Nekem nincs ilyen projektorom, nem tudom kipróbálni, de félek a telepítési segédprogramokat ajánlgató weboldalaktól, úgyhogy ezt csak óvatosan!!!

Ez jobbnak tűnik: http://www.touslesdrivers.com/index.php ... _langue=en

Végső esetben az eladót kell megkérdezni, vagy a benq.hu ügyfélszolgálatot.
FefEee20
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON kedd nov. 08, 2016 6:55 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: FefEee20 »

Köszönöm a segítséget!
Csak most más ezt a QPresenter nevű programot honnan tudom letölteni win7-re mert mac-ra meg androidra megtaláltam de windowsra nem.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

A projektor leírásából úgy látom, egy QPresenter nevű szoftvert kell telepíteni.
http://www.benq.us/download/file/393
FefEee20
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON kedd nov. 08, 2016 6:55 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: FefEee20 »

Segítséget szeretnék kérni
Van egy Benq mx717 projektor van rajta LAN port beállítottam az ip címet be is jön a böngészőbe az irányító felület csak azt nem tudom hogyan lehet rajta megjelenítem a képet.
Vagy ez a modell nem alkalmas a hálózaton való vetítésre?
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 3 valamint 0 vendég