Problémák .dia-val

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
BUTTON_POST_REPLY
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: cantor »

Feltettem a 6.3-as változatot.
Rendben működik a .dia fájlok szövegmegjelenítése. De:
1. A PC-ről áthozott .dia file a vezérlő beállításait figyelembevéve "színhelyesen" jeleníti meg a szöveget.
2. Az androidos vezérlő gépen készített .dia fájl viszont fekete háttér/fehér betűkkel jelenik meg, bár a vezérlőn sárga háttér/fekete betűkkel van beállítva.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Feltettem egy új, 6.3 verziót, pár napon belül a Play áruházban is megjelenik. Ebben a színkezelésen javítottam. Oka az volt, hogy az Android a színek átlátszóságát is kezeli, míg a Windows/Linux nem.
Másik módosítás a .DIA fájlok betöltésének módja a régi saját fájlkezelő helyett az op.rendszer URI-alapú beolvasója; ez felel meg az Android új biztonsági elvárásainak.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Mindenki,

elnézést, de a rendszer nem jelezte ezt a postot, most vettem csak észre, utánanézek a hibának.

Köszönöm a türelmet: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: cantor »

afo írtaCOLON csüt. máj. 18, 2023 9:38 am Sajnos nálam is előjön a hiba - akár Windowsról akár Linuxról viszek át egy .dia fájlt Androidra - mind a régi diasor mentésnél mind az új export funkciónál.

Az Androidos Diatárban rendben megjelenik és lapozható az átvitt .dia fájl, de a vetítés bekapcsolásakor csak egy üres fehér képernyő jelenik meg a távoli Androidos DiaVetítőn. Érdekes, hogy a kivetített üres fehér lapon a dia 'szavankénti követése' funkció viszont működik és így a dia tartalma szavanként szépen megjelenik a DiaVetítőn!
A .dtx diák vetítése rendben működik.

[Lehet, hogy a dia háttér ill. karakter színének rossz megadása ill. meg nem adása okozza a problémát.]
Igen, belenéztem a windowsos dia-fájl-ba és abban a main szekcióban nincs színkód megadva, így gondolom a háttér megegyezik a betű színével. A szavankénti követésnél viszont a betű más színt kap és minő csoda mindjárt látszik.


+ kívánság
lehetne az androidos változatban (hasonlóan a windowsos változathoz) az énekek listájában az énekszámok mögé a kezdősor szövegét is betenni? Köszönöm.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: afo »

Sajnos nálam is előjön a hiba - akár Windowsról akár Linuxról viszek át egy .dia fájlt Androidra - mind a régi diasor mentésnél mind az új export funkciónál.

Az Androidos Diatárban rendben megjelenik és lapozható az átvitt .dia fájl, de a vetítés bekapcsolásakor csak egy üres fehér képernyő jelenik meg a távoli Androidos DiaVetítőn. Érdekes, hogy a kivetített üres fehér lapon a dia 'szavankénti követése' funkció viszont működik és így a dia tartalma szavanként szépen megjelenik a DiaVetítőn!
A .dtx diák vetítése rendben működik.

[Lehet, hogy a dia háttér ill. karakter színének rossz megadása ill. meg nem adása okozza a problémát.]
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: cantor »

Törölve duplázás miatt.
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 cantor-kor.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Problémák .dia-val

Hozzászólás Szerző: cantor »

Tegnap futottam bele éles használatkor, jó nagyot koppantam.

Androidos vetítés.
1. Betöltöttem egy diát és használgattam.
2. Utána egy (másik) dtx-re váltottam.
3. Ezután a vetítési beállításokban matattam: de nem is kell matatni, elég belépni és OK-zni.
4. Ekkor magától visszatöltődött a legutolsó használt dia legelső éneke.

Alapesetben a vetítési beállításokban történő OK-zás a legelső dtx-re történő ugrás szokta követni (jó lenne ezt fejleszteni, és maradjon az aktuális ének/versszak), itt nem ez történt, ezért meglepődtem.

Módosítás, nem akarom törölni a hozzászólást: közben rájöttem, hogy ez - ahogy már írtam - alapesetben is így működik, de mivel .dia betöltésekor a lista legelső eleme pont a már betöltött dia lesz, így arra ugrik vissza.



MÁS: számítógépen szerkesztett .dia lett áttöltve androidos gépre és a vetítéskor egy üres fehér képernyő jelenik meg, bár a beállított háttér sárga lenne. Az androidos eszközön szerkesztett diaval működik a dolog. Vagyis úgy tűnik a két eszköz diaszerkesztése nem kompatibilis. Remélem jól tévedek.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 8 valamint 0 vendég