Új export funkció

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
BUTTON_POST_REPLY
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Új export funkció

Hozzászólás Szerző: cantor »

afo írtaCOLON kedd máj. 16, 2023 6:15 am - ilyen 'programfüzet' jellegű funkció már régóta van Énekrend néven, ami vázlat-szerűen kigyűjti a diasorból az egyes diák címét/leírását

- nem lenne elég még az összes .dtx fájl 'magával cipelése' sem, mert sokan egyedileg, egyénileg begépelt saját diákat is használnak, amiket szintén át kell vinni! (Különben jelenleg az összes .dtx fájl már 13MB!)

afo
1. Akkor nem is programfüzetre gondoltam, hanem forgatókönyv/szövegkönyv-re, vagy mi a csoda a pontos neve.
2. 13 MB mai világban a többszáz GB-os pendrive-ok korában?
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Új export funkció

Hozzászólás Szerző: afo »

- ilyen 'programfüzet' jellegű funkció már régóta van Énekrend néven, ami vázlat-szerűen kigyűjti a diasorból az egyes diák címét/leírását

- nem lenne elég még az összes .dtx fájl 'magával cipelése' sem, mert sokan egyedileg, egyénileg begépelt saját diákat is használnak, amiket szintén át kell vinni! (Különben jelenleg az összes .dtx fájl már 13MB!)

afo
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Új export funkció

Hozzászólás Szerző: cantor »

Óh, köszönöm, én valóban arra gondoltam, hogy ez egy programfüzet-szerű szövegkigyűjtés lenne a .dia file-ból. Így már értem a funkcióját.

(((Mondjuk azt nem értem, ha cipeli magával a .dia fájlokat, akkor mért nem cipeli magával a dtx-fájlokat is. Én 4 (sőt) 5 gép között szinkronizálok folyamatosan.)))
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új export funkció

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Valószínűleg nem jól érted az exportálás funkcióját.
Ahogy a letöltéseknél írtam is, de valószínűleg túl röviden: a kérés az volt, hogy a .DIA összeállítás ne függjön a gépen levő DTX-ektől. Ezt egy olyan plébániáról kérték, ahol többen otthon állítják össze a vasárnapi énekrendet, és elég sok egyéni éneket tesznek be, nem biztosítható, hogy minden új ének mindenkinél meglegyen.
Az exportált .DIA fájl tehát nem olvasgatásra szánt, hanem ugyanolyan betölthető összeállítás, mint a szokványosak, csak nem hivatkozik az énektár kötetekre, hanem minden dia magát a szöveget (plusz kottát, akkordokat) tartalmazza.

Amire feltehetőleg Te gondoltál, az szerintem egy más programokba átemelhető szöveg lenne. Ezt a DiaEditorban lehet megoldani a vágólap gombok használatával, illetve a dia szerkesztésben kimásolva a szöveget.

Üdv: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Új export funkció

Hozzászólás Szerző: cantor »

Bár sejtem mi lenne a funciója ennek az új elemnek, de két "hibát" találtam:

1. Szerintem ennek a line0, line1 stb.-nek nem kellene ott lennie
2. A kottából a "\K" és egyéb elemeknek szintén nem kellene ott lennie

Remélem jól értettem a funkcióját ennek.
Opera Pillanatfelvétel_2023-05-11_091237_balA1zsA1ld-magyar1.dia.png
Opera Pillanatfelvétel_2023-05-11_091237_balA1zsA1ld-magyar1.dia.png (54.99 KiB) Megtekintve 224 alkalommal.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 valamint 0 vendég