Új Misekönyv

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Máté,

megkaptam a köteteket, köszönöm a belefektetett munkádat! Viszont nagyon sok mindent nem értek. Leírom mind, ellenőrizni kellene! Az "Ordináriumok", illetve az "Imák és válaszok" a Diatár legalapvetőbb, legtöbbet használt gyűjteményei, körültekintően szabad csak megváltoztatni, hogy ne okozzon gondot azoknak se, akik a régi imákat használják.
(Nem lehetséges, hogy nem a legfrissebb kötetet módosítottad, hanem valami korábbi letöltést?)

Van olyan, ami "csak" változott, nyilván a lektorok döntése, hogy ezentúl a közgyónásban nem "mindenkor szeplőtelen Szűz Mária", hanem "mindenkor Szűz Mária" szöveget mondunk. Vagy a pap nem mondja többé azt a verziót, hogy "Urunk, Istenünk, könyörülj rajtunk!". Se azt nem mondja ezentúl Miatyánk után, hogy "Köszöntsétek egymást a béke jelével". (?)

De azt nem értem, miért lett az "Áldozás/előtt" ima neve "Áldozás utáni könyörgés/előtt". A pap szövege más ("...Jézus, az isteni Bárány" helyett "...akik meghívást kaptak a Bárány lakomájára"), de ellenőrizni kéne, hogy tényleg áldozás után mondjuk az "Uram, nem vagyok méltó..." imát?

A fájdalmas rózsafűzér 2.titka ezentúl nem "akit érettünk megostoroztak", hanem "megostoroztattak"?

Miért lett a Salve Regina két-három soronként külön versszakba szedve?
Miért kellett törölni a Rorate 2.versszakának hajlításait?

Karácsony 2.versszaka kimarad (Gábriel által hirdetett), helyette a 3.versszak lépett előre, de alleluja nélkül. Szintén törölve lett a 4-5,7. versszakok, csak a régi 6,8.maradt meg harmadik-negyedikként, de alleluja nélkül.

Miért lett törölve Keresztes Szt. János: A Forrás című imája?
Miért lett törölve a "Sub tuum praesidium" ima (Oltalmad alá futunk...) ?
Miért lett törölve az Isteni Irgalmasság rózsafűzére?
Nincs benne az "O vos omnes" (Ó, ti mindnyájan, kik átmentek az úton) ima.
Törölve lett az Isten Irgalmasság litániája is, miért?
A Szt.József litánia tavaly lett kiegészítve a teljes szöveggel, ez sem szerepel a módosított kötetben - innen kezdtem gyanakodni, hogy nem is töröltél imákat, hanem régi verziót használtál forrásként.
Szt.Ignác imája, Szt.Márton himnusz sincs meg; "Erdő Péter imája járvány idején" talán már nem baj, hogy hiányzik, de az "Ima a békéért" bizony időszerű lenne.

Ugyanez a helyzet az Ordináriumok kötetével, nem írok ide minden tételt. Tudni kéne, pontosan mik azok, amik ténylegesen az új misekönyv változtatásai, akkor azokat össze lehet kézzel fésülni a jelenlegi legfrissebb változatokkal.

Köszönöm: Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: afo »

A .dtx fájlok helye a program telepítésének módjától függ. Abból, hogy .exe-kről írsz a 'Hibát találtam' fórumban, arra következtetek, hogy az egyszerűbb win.zip-et töltötted le és használod. Itt minden fájl egy szinten, egy könyvtárban van, azaz a .dtx-ek a programok között találhatók. A .dtx-ek módosításának dátumával tudod ellenőrizni, hogy melyikeket is kell elküldeni Hozénak a hoze (kukac) diatar (pont) eu címre.
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Készen vagyok. Két Diatárat kellett módosítani.
A DTX fájlok hol vannak: a programmal azonos szinten, vagy a /Diatar/DTXs mappában?
Hova küldjem ezeket a fájlokat?
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Máté,

amit írtál, azok alapján megköszönöm, ha elkezded a módosítások átvezetését. Ennek módja igen egyszerű:
  • a DiaEditor programot kell megnyitni,
  • a módosítandó köteten (baloldali lista) duplaklikk (vagy [Jellemzők] gomb), bepipálni, hogy privát kötet, és beírni a megjegyzésbe a dátumot, nevedet, és hogy mit is csinálsz.
  • OKézás után a megfelelő diák módosíthatók, átírhatók, szükség esetén újak is beszúrhatók.
  • Ha minden kész, kérlek küldd el nekem a módosított kötetet (.DTX kiterjesztésű fájl)
Előre is köszönjük minden használó nevében!
Üdv: Hozé
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Kedves Hoze!

- A Veszprémi Főegyházmegyében pünkösdtől kell áttérni az új Misekönyvre, a többi egyházmegyében nem tudom, hogy mikortól kötelező.
- Még nem böngésztem át tüzetesen, de főleg a celebráns szövege változott (de például a közgyónás szövegében a hívek részéről is van változás).
- Ha mindenki áttért rá, akkor szerintem a régire már nincs szükség.
- Kerestem az interneten, de még nem találtam meg az új Misekönyvet.

Üdv,
Máté
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Máté,
néhány kérdésem van:
  • mindenki azonnal át fog térni az újra? Gyanítom, hogy egy darabig még szükség lesz a régi szövegekre is.
  • mennyi a különbség? Hány kötetet, hány diát érint? Érdemes új kötetet létrehozni, vagy a régi dia mögé mindig beilleszthető az új változat?
  • az áttérés után a régi változatok mind elfelejthetők, törölhetők?
  • elérhető valamilyen elektronikus formában a könyv anyaga?
Ha ez azonnali váltás, akkor jobb módosítani az eredeti diákat. Mert ha ugyanaz a kötet,vers,dia neve, ugyanaz a belső azonosítója, akkor a régi .DIA összeállítások az újat fogják beolvasni. Ha viszont átállási időt kell biztosítani, akkor külön kötet(ek)et kell az új Misekönyvnek készíteni.
Ha van digitális formátuma a könyvnek, akkor könnyebb a bemásolás (copy-paste), mint ha kézzel kell beírni mindent.

Elsőként a fentieket kellene segíteni megválaszolni, utána pedig nagyon köszönjük, ha a bemásolásban/beírásban tudsz segédkezni!

Köszi: Hozé
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Kedves Fórumozók!

Hozzánk megérkeztek az új Misekönyvek. Van benne egypár változás, főleg a celebráns szövegében. Ezek a Diatárban frissítve lesznek? Én is szívesen segítenék ebben. Mit kell ehhez tenni?

Menyhárt Máté
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 2 valamint 0 vendég