DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Projektor? OkosTV? Vászon? Monitor és hosszú kábel? ... Hova tegyük? Milyen típust? Mekkorát? Mire vigyázzunk? ... Javaslatok, ötletek, vélemények, tapasztalatok, kérdések megosztása a vetítés/megjelenítés témakörében.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Úgy is próbáltam, hogy böngészőből hívtam meg a Google Play áruházat, na ott már megtaláltam mindkét appot, de hiába kattintok a telepítésre, homokórázásnál több nem történik...

Ezt én próbáltam (otthon) Samsung okos tv-vel. Homokórázáson kívül semmi sem történt.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Martin,

nincs befolyásom a telepíthető eszközök listájára. Van a Google Play áruháznak egy telepítői vezérlőpultja. Ott megjelenik a kompatibilis eszközök listája. Hogy mi kompatibilis, azt ők döntik el: belenéznek az APK csomagba, és az API hívások, a minimum elvárt Android verzió, felbontás memória vagy specifikus hardverhasználat (pl. iránytű kell) alapján döntenek.

Jelen esetben is megtaláltam a két eszközt a nem támogatottak listáján, az okra ezt írta ki: "Nem támogatja a szükséges funkciót: android.hardware.faketouch". Rákerestem erre, ez azt jelenti, hogy a két eszköznek egyáltalán nincs érintőképernyő lehetősége. Nomármost a DiaVetítőt is a képre koppintva lehet beállítani, anélkül igen nehézkes használni - bár alapműködése talán elérhető... esetleg a következő verzióban megpróbálom kikapcsolni ezt a szoftver-igényt, de... Nem is értem, hogyan működhetnek ezek az eszközök, hiszen minden Android App érintőképernyős alapértelmezetten (a fenti funkcióbeállítás automatikus, külön ki kell kapcsolni, ha nem kell).

Annyit pontosítok afo hozzászólásán, hogy az adott eszközökön meg lehet próbálni a Diatár weblapjáról közvetlenül letölteni az APK csomagot, és kézzel telepíteni (külön engedélyezni kell a Google Play áruházon kívüli forrásból telepítést), hátha sikerül. Sajnos az újonnan elvárt AAB formátumot nem lehet közvetlenül telepíteni, valami trükkel lehet csak kibontani, konvertálni belőle APKt.

Üdv: Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: afo »

Elképzelhető, hogy a Google Play bizonyos szűréseket végez és csak a Google TV op. rendszernek 'megfelelő' alkalmazásokat mutatja, ha egy ilyen készülékről keresel benne. Ez azonban csak feltételezés részemről, egyáltalán nem vagyok benne biztos! Android alatt a diatar.eu-n pedig hiába kattintasz ezekre a linkekre egy böngészőben, azok feltelepíteni biztosan nem tudják az applikációkat, mert ezek csak letöltésre valók.
Úgy is próbáltam, hogy böngészőből hívtam meg a Google Play áruházat, na ott már megtaláltam mindkét appot, de hiába kattintok a telepítésre, homokórázásnál több nem történik...
Nekem ez a módszer szépen működik még az újabb .aab formátummal is. Próbáld meg újra!

Én Androidos eszközre direkt letölteni az .apk-t (vagy az újabb .aab-t) soha sem próbáltam, mert mindig működött a Google Play-ből való installálás. Régebben alternatív megoldásként használtam az .apk-k egy PC-re való letöltését, melyet aztán pendrive-on átvittem a 'kütyü'-re és onnan telepítettem a fájl menedzser segítségével. Jobb híján most is ezt ajánlom Neked, ha az Androidos Play-ben nem találod az alkalmazások között a DiaVetítőt.

[Most azonban nálam előjött egy újabb probléma. Hiába töltöm le egy PC-re és viszem át a DiaVetítő legújabb változatát azt nem tudom installálni a kütyüre, mert annak az Android 7.1.2-es verziója nem ismeri az újabb .aab csomag formátumot! Javítás: Mint közben kiderült az .aab formátumú fájlból elvileg sem lehet az app-ot közvetlenül a cél eszközre telepíteni, mert az nem arra való! Így egy régebbi 5.5-ös .apk-t töltöttem le a honlap aljáról, vittem át majd installáltam a kütyün. Ha semmi más nem működik, akkor jelenleg - utolsó megoldásként - Neked is ezt ajánlom.]

Különben minden Androidos eszközön működnie kell(ene) ezeknek, azaz pl. okos telefonon vagy tablet-en is. Konkrét tudomásom van arról, hogy a DiaVetítő X96Q TV okosítón is szépen fut, pedig azon nem sima Android, hanem Android TV op. rendszer van.

afo
Martin
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON kedd nov. 15, 2022 8:03 pm

DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: Martin »

Egy Androidos Xiaomi TV BOX-ra (kétfélével is próbálkoztam) szerettem volna feltelepíteni a DiaVetítő appot, hogy egy projektorral kivetítsem az énekeket.

A konkrét, kipróbált készülékek:

- XIAOMI MI TV STICK médialejátszó (Android 9.0)
- XIAOMI MiBox S 4K UHD médialejátszó (Android 8.1)



Az a problémám, hogy a készülék(ek) integrált Google Play áruházában hiába keresek rá akár a Diatárra, akár a DiaVetítőre, nem jelenik meg a találati listában.

Próbáltam internetböngészővel is, először a diatar-eu-ról. Itt eleve nem működött a menüsor, hiába kattintottam rá, a főoldalon kívül semmit nem hoz be. Ha beütöttem a LETÖLTÉS/ANDROID menüpont pontos URL címét, akkor az ugyan bejött, de a a Diatár, és a Diavetítő szöveglinkekre hiába kattintottam, semmi sem történt...

Úgy is próbáltam, hogy böngészőből hívtam meg a Google Play áruházat, na ott már megtaláltam mindkét appot, de hiába kattintok a telepítésre, homokórázásnál több nem történik...

Végül összekötöttem a Box-ot pc-vel, hátha rá tudom másolni közvetlenül az apk-t, de sajnos nem tud ilyen funkciót...

Mit rontok el, vagy miért nem sikerült? Lehet, hogy a Google TV-nek más Play áruházlistája van? Miben különbözik az általam próbált készülék az ajánlott X96 minitől? Ha azzal próbálnám, azon menne?

Vagy mégiscsak fel kéne másolni az apk-t valahogy a BOX-ra, és onnan telepíteni? De hogy?
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 5 valamint 0 vendég