Azonos énekek több diatárban

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Azonos énekek több diatárban

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Az a rossz a duplikált azonosítóban, hogy nem tudod szabályozni, a Diatár melyiket fogja megváltoztatni.
Így elméletileg előfordulhat, hogy a .DIA fájlod más éneket vetít ki, mint amit elmentettél.
Sokkal nagyobb baj, hogy a zene és fotó fájlok nem találnak oda a diához.
Szóval semmiképp se javaslom az azonosítók duplázását!!!
De nem is értem, miért kell így, kézzel, szövegszerkesztővel másolgatni??? A DiaEditorban van vágólapos kivág/másol/beilleszt. Akárhány versszakot vagy éneket összefoghatsz és bemásolhatsz másik kötetbe. Jobbra az énekek és a versszakok listája mellett találhatók a gombok. Azok ügyelnek az azonosítókra.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Azonos énekek több diatárban

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON hétf. okt. 17, 2022 1:30 pm Ez így van, a #-os sor a dia belső azonosítója, bizony nem egészséges átmásolni. A rendszer felül fogja írni, ad neki egy másik azonosítót.
Ez az azonosító segíti a .DIA fájlok betöltését, ez alapján találja meg az éneket (ha nem találja az azonosítót, akkor megpróbálja cím szerint is)
Az azonosítós sort nem kell másolni, ki kell hagyni, majd a rendszer generál.
Akkor azért nem gabalyodott össze: pedig rákerestem és két helyen is megvolt ugyanaz az azonosító. De lehet hogy ez még a diatár indítása előtt volt.

És hogy mért csináltam?
1. Lusta voltam kitörölni azt a sok tucat #-sort
2. Szeretek veszélyesen élni. (előtte azért mentettem :D )
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Azonos énekek több diatárban

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Ez így van, a #-os sor a dia belső azonosítója, bizony nem egészséges átmásolni. A rendszer felül fogja írni, ad neki egy másik azonosítót.
Ez az azonosító segíti a .DIA fájlok betöltését, ez alapján találja meg az éneket (ha nem találja az azonosítót, akkor megpróbálja cím szerint is)
Az azonosítós sort nem kell másolni, ki kell hagyni, majd a rendszer generál.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Azonos énekek több diatárban

Hozzászólás Szerző: cantor »

Felmerült egy kérdés:

Átmásolok pl. a szvu.dtx file-ból szövegszerkesztővel egy másik dtx file-ba egy vagy több éneket, a #12345678-cal együtt


Mi történik ilyenkor?

Nem tapasztaltam hibás működést, de szerintem ez nem egészséges, mert gondolom a #12345678 az egy azonosító, és a rendszer lehet hogy összegabalyodik az azonos azonosítóktól.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 valamint 0 vendég