zenelejátszás

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
BUTTON_POST_REPLY
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Keves Hozé!
Úgy tapasztalom, csak a program bezárásakor kerül az aktuális állapot (UseSound) a registrybe.
Az érintett diák Tulajdonságok ablakában helyes eredeti elérési út szerepel, mégis hibaüzenetet küld, ha bele akarok hallgatni. (A fájlkezelőből hibátlanul lejátszhatók a zenefájlok a Windows zenelejátszójával. Ugyanabban a mappában van minden anyag: zenei mappa, .dtx, .dtz, .exe)
Megtalálható a registryben a zenefájlok elérési útvonala?
Képkivágás.PNG
Képkivágás.PNG (76.04 KiB) Megtekintve 1018 alkalommal.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves kebeat,
a Registryben \HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Diatar\Profil0 alatt található az 'UseSound' bejegyzés, 0 vagy 1 értékű.
Magát az adott hangfájl lejátszását ki lehet próbálni: [Módosít] gomb, vagyis az énekrend összeállító ablakban alul a [Tulajdonságok] gomb, második fül a "Hang és fotó".
Sajnos túl sok gomb nem fér el, azért lett összevonva. Bár ma, a nagyobb felbontásnak köszönhetően talán külön is elfér. Na majd jól átírom külön gombra :)
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Kedves Hozé!
Hol találom a registryben a hangfunkció állapotát? Ellenőrizhető az?
Hibaüzenet: A hangfájl nem nyitható meg. (A megadott f?jl nem tal?lhat?. Gy?z?dj?n meg az el?r?si ?t ?s a f?jln?v helyess?g?r?l.)
Nem lehetne a nyíl helyett három külön kapcsológombot alkalmazni?
Üdv, kebeat
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia,

más programoknál volt már olyan tapasztalatom, hogy Win10 alatt nem jól rögzít a registry. Megpróbáltam a céges Win10 gépemen, de itt nem tudtam előidézni se a rögzítési, se a lejátszási hibát. Esetleg korlátozott a felhasználó? A hibaüzenetek nem segítenek behatárolni az okot?

A gomb felirata mindig arra vált át, amit leggyakrabban használtál (háromszor egymás után). Így tudtam megoldani, hogy több funkciós legyen. Talán lehetne valami okosabbat kitalálni, vagy egyszerűen ezt is a Beállításokba tenni?

A Beállítások/Billentyűkódok részben megadható a hang letiltására billentyűkombináció.

Üdv: Hozé
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Szia.
Windows 10-ben használom.
Lehet, hogy nem jól rögzíti a beállításokat a registryben?
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: afo »

Szia,

Nem írtad, hogy milyen környezetben tapasztaltad a problémát.

Nekem - Linux Mint 20.2 Cinnamon alatt - rendben megy a zene lejátszás, legalábbis én nem tapasztaltam hibát, nem jelenik meg hibaüzenet. A 'Hang' gombra kattintva mindig azonnal reagál; be és kikapcsolja zenét, persze csak akkor, ha a 'Vetítés' be van kapcsolva.

Maga a három kapcsoló közül 'állandóan megjelenített' gomb nekem sem azonnal változik, hanem csak akkor, ha néhányszor már ugyanazt a funkciót kapcsolgattam egymás után.

afo
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

zenelejátszás

Hozzászólás Szerző: kebeat »

V12.4-ben valami hiba lehet a zenelejátszás ki-be kapcsolásával.
Eleinte hibát jelzett zene lejátszásakor. Elkezdtem kapcsolgatni a főablakból a hangfunkciót (Háttér melletti Nyíl gomb alól). Egyszer csak megszólalt.
Aztán pár kapcsolás után megint hibaüzenet jött csak... Majd ismét megszólalt úgy is, hogy a hangfunkció ki volt kapcsolva. A "Háttér" gomb maga is megváltozott: Hang feliratot kapott (de ez nem attól függ, hogy a Nyíllal melyiket választom ki).
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 kebeat-kor.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 7 valamint 0 vendég