Stream probléma

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Stream probléma

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Hát igen... ezt a transzparens hátteret én is nagyon vártam, de azt tapasztalom, hogy a kijelzett szöveg is "fakul", így aztán bukta, marad az OBS-ben kinyerni a feketét, de az meg necces, leginkább félkövér betűkkel "javítható" az érzet.
Kíváncsian várom a magyarázatot, hogy így, hogy a szöveg is fakul, milyen helyzetben ki és hogyan használja az áttetszőséget! :)

(...ha esetleg a betűszín nem, csak kizárólag a háttér lenne transzparens... az nagy királyság lenne, mert akkor egy élő közvetítésben 100%-os háttér transzparenciával tisztán a félkövér betűk GYÖNYÖRŰEN mutatnának!)

Üdv: Zoli
OttGergely
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON szomb. jún. 02, 2012 4:07 pm

Re: Stream probléma

Hozzászólás Szerző: OttGergely »

Szia,
Jelenleg is a videó előtt van sorrendileg a Diatar másodlagos képe (másképpen nem is látszana). A jelenlegi megoldás Vinkó Zoli beállításai alapján ment nagyjából. :)
A fekete háttér be van állítva úgy, hogy az OBS átlászónak vegye, és ez mögé van téve egy félig áttetsző, "sötétítő" téglalap, a jobb olvashatóság miatt.
Ez a felállás esztétikus, viszont a kezelőnek folyamatosan ki/be kell kapcsolni a nézők felé, hogy éppen kell e a sötétítő háttér, vagy nem.
Azt gondoltam, hogy ezzel az új funkcióval viszont megoldható lesz ezt a problémát kezelni. Így viszont nem tudom, hogy pontosan milyen célt is szolgálhatna az átlátszó háttér funkciója a programban.
OttGergely
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON szomb. jún. 02, 2012 4:07 pm

Re: Stream probléma

Hozzászólás Szerző: OttGergely »

.
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 OttGergely-kor.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Stream probléma

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia!
Félek, hogy ezen így nem lehet segíteni. Az ablakok, képernyők másolása mindig egy konkrét képet visz, nem pedig átlátszóságot; vagyis ami az áttetsző háttér mögött van, az kerülhet képernyőre.
Esetleg meg lehet próbálni a streamelendő videó képe elé helyezni a Diatár képét, és akkor a videó átlátszik mögüle.
De egyébként laikusként azt gondolom, hogy az OBS Studio talán tud olyat, hogy két képet átlátszóan (sőt: adott színt átlátszóként) tudjon egymásra másolni.
Üdv: Hozé
OttGergely
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON szomb. jún. 02, 2012 4:07 pm

Stream probléma

Hozzászólás Szerző: OttGergely »

Sziasztok,
Az új 12.5.b1 verziónál megörülve olvastam a háttér átlátszóságának módosítását, azonban akárhogy állítom, mindig teljesen fekete hátteret hoz át a streamelő programba (OBS Studio). Tudna valaki ebben segíteni? Sokat jelentene, hiszen így a közvetítés kezelőjének nem kellene állandóan ki-be kapcsolni a Diatár megjelenítését.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 valamint 0 vendég