Android és tv

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
BUTTON_POST_REPLY
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hozé!

Megint régen jártam itt, így csak most reagálok, bocs! :)
Szóval a Huawei készülékeimen nem változott a dolog, de tényleg nem olyan zavaró.

Köszi!
András
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András,

az említett probléma az én mobilomon (Galaxy S7) nem jön elő, ezért tesztelni nem tudom...
Viszont a fejlesztői dokumentációkban találtam egy más javaslatot, mint amit én alkalmaztam. Ezt most próbaképpen beleírtam a kódba.

A weblapról letölthető a legfrissebb Apk v5.5(39) - avagy a szokásos ellenőrzés után hamarosan megjelenik a Play áruházban is.

Kérek szépen majd visszajelzést, jobb lett-e.

Köszi: Hozé
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hozé!

Ez nagyon szuper, pontosan ilyesmire gondoltam, majdnem teljesen tökéletes és nagyon egyszerű és egyértelmű a használata is. :)
Az egyetlen apró probléma, hogy amikor belépek a teljes képernyős módba, az első lapozáskor megjelenik az Android rendszer tálca, nem nyílik le, csak megjelenik a státusz csík és ott is marad, amíg ki, majd vissza nem lépek a teljes képernyős módba, majd az első lapozásnál újra megjelenik és így tovább.
Tesztelve: Huawei P30 pro (Android 10) és Huawei Mediapad T5 (Android 8) eszközökön.

Mégegyszer nagyon köszönöm, ez így máris nagyon szuper és jól használható, a státusz csík megjelenése nem olyan nagy gond, nem zavaró.
:D

Isten áldjon!
András
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András,
A legújabb, 5.4-es verziót feltettem, a Play áruházban ellenőrzés alatt van, a weblapról máris letölthető.
Újdonsága, hogy a képernyőt felfelé húzva teljes képernyős módba lehet váltani, eltűnnek a kezelőszervek és a fejléc is. Ilyenkor csak koppintásra jelenik meg az énekszöveg.
Remélem, hasznos lesz a funkció, kérlek próbáld ki!
Üdv: Hozé
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: grofur »

Köszönöm a gyors válaszokat, sajnos csak most tudtam erre járni és elolvasni.
Nem kötekedni akartam, csak akárhol jártam eddig okos tv közelében, nagyon egyszerű dolog volt a képernyőtükrözéssel kitenni képeket, filmeket tv-kre az androidos telefonról.
Ezért gondoltam, hogy ha van egy vetítési felület, mint egy filmlejátszónál, az megjelenhet a tv-n, nem kell semmit sem telepíteni, megvenni, bekötni stb. a kapcsolatot pedig eleve rendezi az android. A Diatár jelenlegi androidos változatával viszont nem elég a képernyőtükrözés, mivel a kezelőfelület is látszik a tv-n. Lehet, hogy elég lenne a kezelőfelületet kikapcsolhatóvá tenni, a gesztusokkal lehet "némán" váltani a diákat, dupla koppintás lehetne vetítés ki-be, hosszan nyomvatartásra meg a kezelőfelületet lehetne ki-be kapcsolni? Csak gondolkodom. :D
Az egyik kántori helyemen nincs összekábelezve a tv és a windows-os laptop, ott Miracast segítségével megy a vetítés, még router sem kellett hozzá, ezért gondoltam, hogy ez egyszerűsítené az androidos dolgot is, meg akkor nem kell két programot fejleszteni párhuzamosan. (Egyébként az androidos tv-k elterjedése szerintem azért annyira nem egyértelmű, még egyet sem láttam eddig közelről.)
Csak "hangosan" gondolkodtam, nem akartam beleszólni a dologba. :)
Nagyon hálás vagyok, hogy szabadidőtökben egy ilyen remek programot fejlesztettetek, ráadásul ingyen. Isten áldjon meg érte! :)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András,

afo olyan részletes válasz adott, hogy nemigen tudok hozzátenni. Természetesen úgy szeretném megoldani, hogy a TVre kizárólag az énekszöveg kerüljön ki. Nem egyszerű, egy külön rutincsomag kell hozzá, akár a Miracast, akár a Chromecast lesz a nyerő.
Gondolkozunk rajta már régóta, és keressük a megoldást.

Üdv: Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Android és tv

Hozzászólás Szerző: afo »

Szia!

A tükrözést már most is megvalósíthatod Windows 10 alatt. A Diatár létrehozza a vetítendő képet a vezérlő gép képernyőjén a Windows pedig Miracast-al tükrözi azt a TV-dre. (Persze csak teljes képernyőt tud átvinni és az, hogy oldja meg a különböző képernyő arányok összehozását, az már rajta múlik.) Ha nem akarod kivetíteni a Diatár főablakát, akkor a Beállítások/Vetítési üzemmód/Képernyők alatt a 'Scroll Lock elrejti a főablakot' engedélyezésével a Scroll-Lock billentyűvel ki- és bekapcsolhatod a főablak megjelenítését. Próbáld ki!

Van azonban egy szebb, rugalmasabb és már szintén kész másik megoldás. Mivel az okos TV-k nagy része androidos egyszerűen fel kell rá telepíteni a DiaVetito applikációt! Ehhez nem kell semmilyen külön hardver csak egy WIFI (IP) hálózat és működik.

A képernyő tükrözéssel sok baj van: nem minden laptop hardvere képes rá, hatótávolsága kicsi és a két leggyakorabbi válfaja, a Miracast (Microsoft/Windows) és a Chromecast (Google/Android) nem kompatibilis egymással. A Diatár pedig egész más módszert használ a több képernyőn való megjelenítéshez. Ezért ajánljuk a második módszert.

afo
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Android és tv

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hozé!

Egyre gyakoribb, hogy tv-vel oldják meg az énekveítést, és már nem nagyon van tv, ami nem tudná fogadni a kijelző-tükrözést, vagy hasonló megoldásokat.
Nem lehetne megoldani, hogy az androidos programnak legyen egy ilyen opciója? Nálunk mindkét helyemen ilyen tv-s megoldás van, amire laptopról a Windowsos miracast segítségével lehet vetíteni. Ebben az esetben pedig nem lenne szükség a vetítéshez plusz hardverre, hiszen a tv önmagában tudja fogadni az ilyen kijelző tükrözéseket, az android pedig ismeri már a többképernyős módokat.

Köszönettel:

Almásy András
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 10 valamint 0 vendég