Win 10 VETITO - 1.IP hiba: Error on bind [10048]

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Win 10 VETITO - 1.IP hiba: Error on bind [10048]

Hozzászólás Szerző: afo »

A téma a 'Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO' szálon folytatódik!
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win 10 VETITO - 1.IP hiba: Error on bind [10048]

Hozzászólás Szerző: cantor »

vinkozoli írtaCOLON vas. feb. 07, 2021 6:33 pm ...és a megoldás @afo ötletéből:

Átírtam a Diatár-ban a Hálózati működési mód PORT számát 1024-ről egy másik tetszőleges számra (1025-re), és arra próbáltam meg vetíteni, és SIKERÜLT!

/VETITO gépen: Vetítési üzemmód - Hálózati mód - Vetítő IP cím: [üres] [1025]

Hát nálam még ez sem hozott megoldást.
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win 10 VETITO - 1.IP hiba: Error on bind [10048]

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

...és a megoldás @afo ötletéből:

Átírtam a Diatár-ban a Hálózati működési mód PORT számát 1024-ről egy másik tetszőleges számra (1025-re), és arra próbáltam meg vetíteni, és SIKERÜLT!

/VETITO gépen: Vetítési üzemmód - Hálózati mód - Vetítő IP cím: [üres] [1025]
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Win 10 VETITO - 1.IP hiba: Error on bind [10048]

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Sziasztok!

Az eddig jól működő (!!) Windows 10-es 64bit-es (version 20H2) /VETITO számítógépem a mai használat helyett az alábbi hibaüzenetet adta:
1.IP hiba: Error on bind [10048]: Az összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja (protokoll/hálózat cím/port) engedélyezett.


A /VEZERLO számítógépem más eszközökre, pl. Android-os vetítőre tökéletesen vetít továbbra is, de a Windows 10-es vetítő gépre nem hajlandó.

Teszteltem egy Android-os Diatar alkalmazással is, és erre a fenti (mától hibás) vetítő gépre nem hajlandó kapcsolódni (connenction time out), míg másik egy, régi Win 10 32bit (version 1511) gépre az Android-os vezérlő tökéletesen dolgozik továbbra is.

Nem emlékszem, hogy a múlt vasárnapi sikeres vetítés óta telepítettem volna valamilyen új programot a /VETITO gépre, ami esetleg ellopná a 1024-es portot a /VEZERLO elől.

Találkoztatok ezzel a jelenséggel? Mi volt a megoldása? A fórumban ezzel a hibüzenettel még nem láttam mástól jelzést, attól tartok, esetleg egy Win frissítés következménye, és másnál is jeletkezhet. (Android rulez!)

Üdv: vinkozoli
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 valamint 0 vendég