Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON hétf. aug. 29, 2022 2:04 pm Sziasztok,

azért nem szóltam hozzá eddig, mert nem vagyok nagy hálózat guru. De azt tudom, hogy az 1024 alatti portszámok mind konkrét célra, protokollra foglaltak. Ezért semmiképp nem ajánlatos mondjuk a 139-est használni (ha jól látom, az NetBIOS Session Service portja). Inkább 1024 fölött érdemes próbálkozni.
Céges hálózatban érdemes a rendszergazda tanácsát is kikérni! Például egy konkrét IP cím megadása sértheti a beállított DHCP protokollt (vagyis az automatikus címkiosztást); de mindig van lehetőség konkrét cím megadására.
Az sem hátrány, ha a /VETITO és /VEZERLO azonos címtartományban van - de persze nem kötelező, csak "lássák egymást" (megintcsak a rendszergazda tud segíteni, hogy mondjuk a vezetékes és a WiFi hálózat között hogyan van beállítva az átjárás).
Manapság könnyen lehet, hogy például a router nem minden porttartományt enged át, főleg WiFin szokták a behatolók elleni védekezésül korlátozni a lehetőségeket.

Még egy mondat a WiFis projektorról is: sajnos ezeknek önálló és gyakran nem is publikus a protokolljuk; biztos, hogy direktben nem fogja a Diatár egyedi adatátvitelét fogadni és megjeleníteni.

Üdv: Hozé

Én sem értek a hálózatokhoz (SEM). De:
1. Most feltettem újból az Androidos vezérlőt és céges hálózat ide/oda tudtam vetíteni a céges laptopra. Egyszer. Kilépés után semmi. Múlt héten ugyanez egy nap kétszer is működött.
2. Ha a céges gép a vezérlő az androidos meg a vetítő akkor simán működik.Úgy látszik számít az adatforgalom "iránya"
3 Ez az egész csak egy kísérletezés volt, nem kell többe erőfeszítést beletenni. Nyilván magánhálózaton a tűzfal beállításával működni fog.

(most még utolsó próbát csináltam:
1. win vezérlő android vetítő : pipa
2. nem kilépve a wines vezérlőből átváltottam vetítőre: win vetítő android vezérlő: pipa, összejön a kapcsolat)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Sziasztok,

azért nem szóltam hozzá eddig, mert nem vagyok nagy hálózat guru. De azt tudom, hogy az 1024 alatti portszámok mind konkrét célra, protokollra foglaltak. Ezért semmiképp nem ajánlatos mondjuk a 139-est használni (ha jól látom, az NetBIOS Session Service portja). Inkább 1024 fölött érdemes próbálkozni.
Céges hálózatban érdemes a rendszergazda tanácsát is kikérni! Például egy konkrét IP cím megadása sértheti a beállított DHCP protokollt (vagyis az automatikus címkiosztást); de mindig van lehetőség konkrét cím megadására.
Az sem hátrány, ha a /VETITO és /VEZERLO azonos címtartományban van - de persze nem kötelező, csak "lássák egymást" (megintcsak a rendszergazda tud segíteni, hogy mondjuk a vezetékes és a WiFi hálózat között hogyan van beállítva az átjárás).
Manapság könnyen lehet, hogy például a router nem minden porttartományt enged át, főleg WiFin szokták a behatolók elleni védekezésül korlátozni a lehetőségeket.

Még egy mondat a WiFis projektorról is: sajnos ezeknek önálló és gyakran nem is publikus a protokolljuk; biztos, hogy direktben nem fogja a Diatár egyedi adatátvitelét fogadni és megjeleníteni.

Üdv: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

ezt én is megtaláltam, ezért gondoltam, hogy rossz nyomon vagyok
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

A 139-es port nem a vetítéshez használatos.
https://www.speedguide.net/port.php?port=139
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

Most a céges gépen 139-es porton próbáltam kapcsolódni:

Tcp#1 kapcsolódva, de a szöveg/kép nem jelenik meg a vetítőn. (Nem értek hozzá, de szerintem az nem a vetítő portja)

Van innét továbblépés?
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Mi a "buta" VGA projektorunk helyett egy új HDMI-s "okos" projektor megvásárlásában gondolkodunk, ha megvalósul a beruházás és lesznek tapasztalataim, közre fogom adni. Ezt a projektort néztük ki (Android 9.0 OS van rajta!):
https://overmax.eu/overmax-multipic-5-1 ... jektor-led
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

"a nem lehetséges"-t - a nálunk fennálló körülményekkel, azaz - a nem okos projektorral gondoltam
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: afo »

én úgy akarnám működtetni, hogy W8-as gép nélkül, csak a projector és az androidos telefon, de szerintem ez - logikusan - nem lehetséges.
De igen, lehetséges ha ... (bár ilyet a gyakorlatban még nem próbáltunk ki!)

Elvileg az kell hozzá, hogy maga a projektor Android (TV) op. rendszer alatt fusson és így - mint egy sima alkalmazást - tudja futtatni a Diatár Androidos Vetítőjét. Ekkor a projektor lesz maga a vetítő számítógép amire fel lehet telepíteni a Vetítőt. A lényeg, hogy a projektor tényleg egy 'általános' számítógépként is működjön: szabadon lehessen rá telepíteni programokat, tudja azokat futtatni és azokat engedje TCP/IP-val (akár ethernetes LAN, akár WiFi) a külvilággal (Vezérlővel) kommunikálni.

Ezek az ilyen 'okos' projektorok azonban drágábbak és ráadásul kevés is van belőlük. Ezért ajánljuk a 'kütyüs' megoldást, ahogy azt vinkozoli is javasolta már.

Vigyázz, mert az, hogy a projektor WiFi-s, az még nem elég és az sem, hogy 'okos', mert lehet, hogy nem Androiddal, hanem más technikával okosították fel!

afo
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

vinkozoli írtaCOLON csüt. aug. 25, 2022 8:52 am
> Újraindítottam a gépet és minden ment mint a karikacsapás.
Szuper!

A wifi-s projektorokhoz sajnos nem értek, nem használtam még ilyet. A W8-as "projektorvezérlőt" be tudod állítani /VETITO-nek, és egy Android-os telefonon a Diatár alkalmazást elindítva lehet vetíteni a W8-as /VETITO-re is (meg további android-os pl.
Ezt ismerem: én úgy akarnám működtetni, hogy W8-as gép nélkül, csak a projector és az androidos telefon, de szerintem ez - logikusan - nem lehetséges. Akkor ezt jegeljük.
A wifi-re vigyázz! Teszteld le akkor is, ha tele a templom, főleg diákmisén sok-sok wifi-s telefon lapul a zsebekben, és okozhat meglepetést, ha mindenki a templomi wifi-s hálóval próbál kommunikálni. ;)
[/quote]
Ezt jól tudom: évente egy-két alkalommal előfordult, hogy magát a projectort be tudom kapcsolni wifivel, de az EPSON-os virtuális képernyős kapcsolat nem jött létre. Bár ez töküres templomban is előfordult. Másnapra megszokott gyógyulni. Hogy mi okozza nem tudok rájönni. Volt hogy hoztam egy másik lapotopot és akkor azzal működött, volt hogy azzal sem.
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

> Újraindítottam a gépet és minden ment mint a karikacsapás.
Szuper!

A wifi-s projektorokhoz sajnos nem értek, nem használtam még ilyet. A W8-as "projektorvezérlőt" be tudod állítani /VETITO-nek, és egy Android-os telefonon a Diatár alkalmazást elindítva lehet vetíteni a W8-as /VETITO-re is (meg további android-os pl. tabletekre...). A másik, talán kezelhetőbb megoldás, ha a projektor mellett egy "android-os kütyü" van (DiaVetítő alkalmazással), és a telefonodon pedig továbbra is Diatár alkalmazással, de a kütyüt hajtod meg. Lásd: https://diatar.eu/Android/androidkutyu.html
A wifi-re vigyázz! Teszteld le akkor is, ha tele a templom, főleg diákmisén sok-sok wifi-s telefon lapul a zsebekben, és okozhat meglepetést, ha mindenki a templomi wifi-s hálóval próbál kommunikálni. ;)
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 10 valamint 0 vendég