ritmusok bővítése

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON vas. feb. 27, 2022 12:48 pm Feltöltöttem a v12.5 új javítását, ebben a vonalat kicsit eltoltam a kottasoroktól, így már jobban látszik. Hozé
hát, nálam nem sikerült
boci.jpg
boci.jpg (222.8 KiB) Megtekintve 3686 alkalommal.

illetve, de, mintha vastagabb lenne a vonal. Lehet, hogy az igazi megoldás az lenne, hogy a gerendát két kottavonal közepére kellene helyezni.

Úgy mint a képen a harmadik triolánál. Vagyis kétféle triola lenne: egy mint a harmadiknál és egy amit módosítani kell, mert olyan magasságban van a kottafej a kottavonalon, hogy el kell tolni a gerendáját.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Feltöltöttem a v12.5 új javítását, ebben a vonalat kicsit eltoltam a kottasoroktól, így már jobban látszik. Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

Mégis van egy kis gond a triola ív (gerenda) nem látszik mindig, hangmagasságtól függően.
triola.png
triola.png (177.21 KiB) Megtekintve 3978 alkalommal.
Most jobban megnézve ez csak az ÉN problémám, hogy a triola hangjai azonos magasságúak:(
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON pén. dec. 31, 2021 9:41 pm Köszönöm, a küldött mintával már meg is találtam a hibát.
A friss verzió immár a javítottat tartalmazza.
Köszönöm, tökéletesen működik!!!

Akkor már csak ez az egy van hátra:
((((a triola megszüntetését meg lehetne oldani valahogy, hogy ne kelljen törölni, ha elhibáztam?)))
:idea:
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Köszönöm, a küldött mintával már meg is találtam a hibát.
A friss verzió immár a javítottat tartalmazza.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON szer. dec. 29, 2021 11:34 am Szia, köszönöm a visszajelzést! Lehet tudni, pontosan mikor száll el, milyen esetekben? Hozé
csináltam egy új kötetet és abban egyből előjött a hiba
ujkotet.zip
(224 bájt) 271 alkalommal.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON szer. dec. 29, 2021 11:34 am Szia, köszönöm a visszajelzést! Lehet tudni, pontosan mikor száll el, milyen esetekben? Hozé
Beállítom a triolát, OK és akkor előjön (De nem minden esetben jön elő)

Illetve a "rossz mentés" miatt ha rákattintok az editorban a "hibás" triolás versre.
Küldök egy hibás filet (2-őt, mert ez nem privát énektár). Az advent 3. vasárnapja "A" év hibás, miután belejavítottam triolával. Advent 1. sikerült , advent 2. sikerült advent 3. nem.

((((a triola megszüntetését meg lehetne oldani valahogy, hogy ne kelljen törölni, ha elhibáztam?))) Mindig csak követelőzök :mrgreen:
k.zip
(7.76 KiB) 264 alkalommal.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia, köszönöm a visszajelzést! Lehet tudni, pontosan mikor száll el, milyen esetekben? Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: ritmusok bővítése

Hozzászólás Szerző: cantor »

soosjanosorg írtaCOLON kedd dec. 01, 2020 9:18 pm Kedves program szerkesztők!
Nagyon tetszik, hogy nem csak szöveget/képet lehet vetíteni, hanem kottával együtt megjeleníthetők az énekek. A kérdésem az lenne, hogy pl. triolát lehetne-e betenni a ritmusok közé?
Továbi sok sikert és jó egészséget kívánok a program fejlesztéséhez!
A triola a legújabb béta editorban lehetővé vált, de nálam access violationnall elszáll /némelyik/
access.png
access.png (72.39 KiB) Megtekintve 4060 alkalommal.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Triolák és pentolák

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves János (és mindenki más, akinek szüksége van rá!),

megszületett a lehetőség triolák és pentolák kottázására! :)
Mivel csak PCn van kottaeditor, ott lehet beírni - de az Android verziók is meg tudják jeleníteni.
A kottaszerkesztőben a hangokat össze kell jelölni, és a '3' vagy '5' billentyűket leütni (avagy felül ott a megfelelő két gomb).

A legújabb ß3 béta verziót kell letölteni (Letöltés/Egyéb és a lap alján vannak a béták), az Android változat egy-két nap alatt esik át a Play áruház automata tesztelésén.

Sok sikert hozzá, minden visszajelzést köszönök!

Üdv: Hozé
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 6 valamint 0 vendég