Fájlok beolvasása diatárnak

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Fogok gondolkodni valamilyen ésszerű megoldáson - például ahogyan lehet énekeket vágólapra kimásolni, úgy visszafelé is működhetne.
Egyébként jelzem, a Zsolozsma (legalábbis a Kis Zsolozsmáskönyv) szövege megtalálható az énektárak között. Nagy segítség lenne viszont abból minden napra az aktuális "énekrend" összeállítása!
I Laszlo
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON hétf. nov. 30, 2020 6:43 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: I Laszlo »

Köszönöm szépen a választ.
Én is körülbelül erre jutottam tavaly, amikor a zsolozsmát másolgattam. De idén is kell majd.

Én valamilyen tördelést jelző karaktert javasolnék inkább. Akár simán a dupla enter is lehetne.
Arra is lehetne könnyen keresni, és elég tipikus is. A szisztematikus névadás pedig elvileg már adott.

Én mindenesetre inkább bűvészkedném valamilyen módon megfelelő formátumra a szövegeket ha lenne valamilyen, mint nyomkodnám.

Egyébként nagyon jó program ezúton is köszönöm!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves László,
sajnos erre jelenleg nincs módszer - a program nem tudhatja, mit hova illessszen be...
Esetleg úgy lehetne, hogy egy speciális alakra kell megformázni a szövegfájlt; de akkor már majdnem annyi munka a formázás, mint a másol-beilleszt.
Én magam épp a napokban végeztem ilyen feladatot, saját tapasztalatom az volt, hogy nagyon gyorsan lehet haladni. Tény, hogy nekem a billentyűzet használata gyorsan megy, nem egérrel, hanem a Kijelöl / Ctrl+C / Alt-TAB / Alt-A (új versszak) / Enter / TAB / TAB / Ctrl+V / Alt+O / Alt-TAB sorozattal végeztem.
De felveszem a jövőbeni fejlesztési javaslatok közé.
Üdv: Hozé
I Laszlo
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON hétf. nov. 30, 2020 6:43 pm

Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: I Laszlo »

Kedves programozók!
Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy általam letöltött, mondjuk txt fileból énektárat készítsek anélkül, hogy egyesével kelljen átmásolgatnom, és elneveznem a versszakokat.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 valamint 0 vendég