OS/2 Warp-verzió lesz?:-)

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
BUTTON_POST_REPLY
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: OS/2 Warp-verzió lesz?:-)

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia!
Látod: én meg komolyan vettem a kérdést. :lol: Mert tényleg nem lenne elvileg lehetetlen, csak közben utánanéztem, hogy a Warp ~2004-ben leállt, az eComstation fejleszt valami utódot. Viszont nincs ingyen elérhető verziója, pedig a Sun VirtualBox alá fel is lehetne installálni.

De azt mindenki megerősíti, hogy stabilabb, gyorsabb volt, mint a Windows; a pletykák szerint a Microsoft programozók is OS/2-ben tesztelték a Win-t, hogy ne szálljon el :D

Üdv: Hozé
Mikrobi
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON kedd nov. 30, 2010 11:18 pm

Re: OS/2 Warp-verzió lesz?:-)

Hozzászólás Szerző: Mikrobi »

Vicc volt. Csak azt akartam ezzel kifejezni, hogy örülök ennek a rugalmasságnak, hogy nemcsak Windowsban gondolkodnak a fejlesztők. De viccen kívül sajnálom, hogy az OS/2 nem terjedt el. Annak idején volt szerencsém használni és mondhatom, ezerszer jobb volt, mint az éppen kiadott Windows 95.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: OS/2 Warp-verzió lesz?:-)

Hozzászólás Szerző: Hoze »

A felvetés jogos, kérdés, hogy van-e rá igény? A topic-nyitásból következtetve egy már van ;)

A lehetőség megvan: a Lazarus képes OS/2 alá fordítani. De az "első működő" verzió elkészítése ennél azért lényegesen nehezebb, hiszen a távkapcsolót, a többképernyős kezelést, néhány egyéb OS-függő dolgot le kell programozni, ahhoz pedig legalább valamennyire otthon kell lenni az op.rendszerben.

Mivel OS/2-vel eddig soha nem dolgoztam, nem igérem, hogy most rögtön belevágok ebbe a fejlesztésbe. De a forráskód letölthető innen: http://diatar.eu/downloads/diatar-source.zip, bárki megpróbálkozhat az OS/2 alá fordítani. Szükség esetén szívesen segítek is!

Üdv: Hozé
Mikrobi
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON kedd nov. 30, 2010 11:18 pm

OS/2 Warp-verzió lesz?:-)

Hozzászólás Szerző: Mikrobi »

OS/2-verzió lesz?:-)
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 9 valamint 0 vendég