Diatár 12.0-3 Linux alatt

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Diatár 12.0-3 Linux alatt

Hozzászólás Szerző: afo »

Végül is új verzió számot kapott: 12.0-4!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Diatár 12.0-3 Linux alatt

Hozzászólás Szerző: Hoze »

A javítás máris bekerült a linuxos csomagokba, ma feltettem (azonos néven), így már nem fog előjönni a jelzett probléma. Üdv: Hozé
gfrank
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON csüt. ápr. 18, 2013 10:11 pm

Re: Diatár 12.0-3 Linux alatt

Hozzászólás Szerző: gfrank »

Köszönöm, a parancs lefuttatása után megoldódott a probléma, fut a Diatár! :D
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Diatár 12.0-3 Linux alatt

Hozzászólás Szerző: afo »

gfrank írtaCOLONSziasztok!

Megpróbáltam telepíteni a 64 bites linuxos verziót (diatar-12.0-3_amd64.deb) a Readme.Debian alapján, a telepítés hiba nélkül megtörtént, de amikor a diatar user alól futtatni szeretném a programot, akkor csak egy "Access denied" hibaüzenetet kapok.
Eredetileg Ubuntu alatt próbáltam, aztán utána csináltam egy LinuxMint 18.2 Cinammon teszt környezetet , de mindegyikben ugyanaz a hiba.
Van esetleg valaki, akinél előjött hasonló probléma, és sikerült megoldani?
Szia,

azt hiszem, hogy valami változott a LinuxMint-ben az előző verziókhoz képest, mert a létrehozott /home/diatar/Diatar/ könyvtár tulajdonosa most a "root", nem pedig a "diatar" mind a 32 mind a 64 bites verzióban. (Az installálásnak elvileg "diatar" tulajdonossal kellene létre hoznia!)

A probléma kijavítható a
sudo chown diatar:diatar /home/diatar/Diatar/
paranccsal, melyet privilegizált felhasználóként (sysadmin) egy terminálban kell kiadni.
gfrank
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON csüt. ápr. 18, 2013 10:11 pm

Diatár 12.0-3 Linux alatt

Hozzászólás Szerző: gfrank »

Sziasztok!

Megpróbáltam telepíteni a 64 bites linuxos verziót (diatar-12.0-3_amd64.deb) a Readme.Debian alapján, a telepítés hiba nélkül megtörtént, de amikor a diatar user alól futtatni szeretném a programot, akkor csak egy "Access denied" hibaüzenetet kapok.
Eredetileg Ubuntu alatt próbáltam, aztán utána csináltam egy LinuxMint 18.2 Cinammon teszt környezetet , de mindegyikben ugyanaz a hiba.
Van esetleg valaki, akinél előjött hasonló probléma, és sikerült megoldani?
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 5 valamint 0 vendég