Funkcióbillenytűk

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
BUTTON_POST_REPLY
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

A funkcióbillentyűkön az ékezetes file-név sem magyar XP, sem magyar Win7, sem magyar Win8 alatt nem működik nálam.

De ez a legkisebb gond, úgy hogy szerintem ezzel nem érdemes foglalkozni.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Ajaj! Nekem sikerül bármilyen ékezettel a dolog. Legalábbis magyar Win (XP) alatt kép is, szöveg is működik. El tudom képzelni, hogy angol vagy más verzióval megzavarodik, bár nem kellene... A kapott fájlneveket a jelenlegi verzió változatlan formában tárolja és nyitja meg. Korábban kísérleteztem UTF8-ra alakítással, de ez fájlneveknél nem működött. Gondolom az op.rendszer tudja, milyen ékezet-kezelést szeretne... Ez egy neuralgikus pont. :( majd még kísérletezem...

Egyébként jelenleg a rendszer teljes abszolút elérési utakat ment el a funkcióbillentyűkre, tehát a program áthelyezésével is működnie kellene (viszont ugyanott keresi a fájlt). Az összeállított énekrendekbe viszont relatív path kerül, vagyis a képek/szövegek vihetők pendrive-on.

Ja és most látom, hogy az énekrend mentésnél van egy UTF8toSys átalakítás, kipróbálom ezt a funkcióbillentyűknél is. Már ez is tesztelhető a beta2-ből!
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

Óh, mégsem jó (legalább is úgy): az előbbi hozzászólás stornó.


A hiba az, hogy nem lehet ékezetes file-nevet csatolni. Így viszont már tényleg működik.
(Így már png kiterjesztésű képek csatolása is működik, ha nincs a filenevükben ékezet)
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

Megvan szerintem a megoldás:

A programot c:/diatar/almappa-ból indítottam.
Áttéve c:/diatar-ba minden jó.

De:
1. A képfile-okat a rossz könyvtár-rendszerben is elmentette.
2. A png képfile-okat nálam most sem menti, de ez már lényegtelen.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

Nem pendrive-ra kerül a szövegfile.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: Hoze »

cantor írtaCOLONA hiba még mindig fennáll, de már csak a textfile-okra: a funkcióbillentyűkre tett képfile-ok gyönyörűen elmentődnek a Diatárból való kilépéskor.
Mitől függhet? Nem nyúltam hozzá, és mégis megjavult? Nekem működik szövegfájllal és közvetlenül beírt szöveggel is...
Nem lehet, hogy a szövegfájl máshová kerül (pl. pendrive, amit kiveszel)? A fájlokat csak hivatkozásként tárolja a program, tehát betöltéskor ugyanazon az elérési helyen rendelkezésre kell állnia!
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

A hiba még mindig fennáll, de már csak a textfile-okra: a funkcióbillentyűkre tett képfile-ok gyönyörűen elmentődnek a Diatárból való kilépéskor.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Funkcióbillenytűk

Hozzászólás Szerző: cantor »

A következő gondom van:

A funckióbillentyűkre rakoot diatár ének ill. szöveg kilépéskor nem felejtődik el.
Viszont, ha a funckióbillentyűkre +képfile-t, ill. +textfile-t rakok, akkor a diatárból való kilépéskor ezeket elfelejti.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 3 valamint 0 vendég