Vezérlés

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
BUTTON_POST_REPLY
mohacska
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. okt. 10, 2012 12:48 pm

Re: Vezérlés

Hozzászólás Szerző: mohacska »

Köszönöm a gyors reagálást, várom a jelzést, hogy lehet próbálni.
Üdv, Mohácska
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Vezérlés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Mohácska, így már értem, valóban hasznos funkció, és megvalósítható. Némi türelmet kérek hozzá :) Üdv: Hozé
mohacska
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. okt. 10, 2012 12:48 pm

Re: Vezérlés

Hozzászólás Szerző: mohacska »

Kedves Hozé!

Létezik a FÓLIA, amire feszültséget kapcsolva az áttetszősége mattá változik. Azaz, a fóliát üvegre ragasztva kész is a vetítő felület (azért nem ilyen egyszerű és nem igazán olcsó megoldás, de elegáns). A fóliára kapcsolt feszültség ki/be kapcsolásával amikor nem vetítek, áttetsző üveg felület látható csak a szentélyben. Ezért örülnék a soros parancsnak, ahogy írtam egy byte is elegendő, igaz még egy a visszakapcsolásnak, mint figyelni a video jelszinteket és azt feldolgozni (elektronikában, uC-es fejlesztésben szívesen segítek).
Üdv,
Mohácska
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Vezérlés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Mohácska,

köszönjük a bátorító szavakat, mindig jól esik! :D

Az ötlet eddig nem merült fel, de meggondolható. Igazából két plusz szekvenciára van szükség: egy a blank képernyőnek, egy a feloldásra. Mivel a parancsküldésre már van mechanizmus, nem tűnik túl nagy feladatnak. Inkább azt nem tudom: minek? Egyetlen értelmét akkor látom, ha egy projektornak létezik olyan energiatakarékos vagy izzó-kímélő üzemmódja, amelyből viszont egy pillanat alatt vissza tud térni a vetítéshez. Nem tudok ilyenről.

De bármilyen más indoklásra is nyitott vagyok! :)

Üdv: Hozé
mohacska
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. okt. 10, 2012 12:48 pm

Vezérlés

Hozzászólás Szerző: mohacska »

Tisztelt Fejlesztő(k)!

A programot áttekintve és kipróbálva több mint szimpatikus a rendszer! A leírásban megtalálható, hogy a projektor ki- és bekapcsolása soros szekvenciával megoldható, de csak ez az egy funkció. Érdeklődnék, hogy az alábbi fejlesztésnek van-e reális alapja, és ha igen, akkor az belátható időn belül kivitelezhető-e (Windows op.)?
Egy szintén szabadon definiálható soros szekvenciát szeretnék beállítani (bár akár lehet egyetlen byte is), illetve kiküldeni, amikor a projektor blank képet kap. Üdvözlettel: Mohacska
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 9 valamint 0 vendég