Új Misekönyv

Akkor írjon ide, ha ötlete, javaslata van a program fejlesztésével kapcsolatban .
Akkor is irjon, ha úgy gondolja, hogy bármilyen formában (DTX készítés vagy lektorálás, eszközkészítés) akármilyen picit is segíteni tud a fejlesztőnek!
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Köszönöm szépen a segítséget!
Bocsánat, hogy most elég későn reagáltam.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Mindenki,
körüljárva kicsit a témát, végül magam írtam át azt a pár módosítást az Imák és az Ordináriumok kötetben, amikre szükség van. Elméletileg Pünkösd óta "kötelező" az új Misekönyv bevezetése, de a mi plébánosunk is azt mondta, csak fokozatosan készül áttérni.
Feltettem a módosításokat; egyben töröltem az Imákból a "már lejárt" pápalátogatásos, pandémiás és Euch.kongresszusos imákat. Sajnos az "Ima háború idején" aktuális még :(

Az átsorszámozásról: minden kötet minden diájának van egy rendszerszinten egyedi azonosítója. Ez alapján talál össze a külön letölthető zene és kotta fájlokkal, de ez az azonosító segít a DIA összeállításokban is.
Ha az énektárak betöltéskor két egyforma azonosítót talál a program, az egyiknek újat generál. Így az esetleg elveszítheti a zenékkel vagy kottákkal a kapcsolatot.
Szerencsére a DIA összeállításoknál az ének címét is használja a program egyeztetésre, így ott ritka, de előfordulhat, hogy nem találja meg az éneket. Vagy fura módon mást talál meg.

Üdv: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON vas. jún. 04, 2023 4:14 pm amiket elkezd átsorszámozni.

Lehet - röviden - tudni valamit erről az átszámozásról?
Mert gyakran megesik velem, hogy valamely privát dtx-ből átmásolok énekeket máshova és eddig még nem volt gond. Észrevettem, hogy átszámozza csak a logikáját nem tudtam megfejteni.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: afo »

Kérlek, ne hagyd a régi verziót abban a könyvtárban azonos kiterjesztéssel! Akkor a program megtalálja önálló dupla kötetként - ráadásul egyforma azonosítókkal, amiket elkezd átsorszámozni. Persze érdemes elmenteni a régi verziót, de vagy másik könyvtárban, vagy nem .DTX kiterjesztéssel, hanem mondjuk .OLD vagy hasonlóval.
Na ezt nem tudtam, bocsi! Köszönöm Hozénak a gyors javítást, remélem még nem volt késő!
(És persze Hozé 'módszerével' nevezd át a fájlokat.)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

nevezd át a megfelelő diatárat valami másra: pl. az Ordinárium esetében az ordinarium.dtx-et ordinarium_regi.dtx-re.
Kérlek, ne hagyd a régi verziót abban a könyvtárban azonos kiterjesztéssel! Akkor a program megtalálja önálló dupla kötetként - ráadásul egyforma azonosítókkal, amiket elkezd átsorszámozni.
Persze érdemes elmenteni a régi verziót, de vagy másik könyvtárban, vagy nem .DTX kiterjesztéssel, hanem mondjuk .OLD vagy hasonlóval.

Egyébként beszéltem a saját plébánosunkkal, azt mondta, Pünkösdtől van átállás (legalábbis nálunk, Esztergom-Budapest egyházmegyében). Viszont továbbra is toleráns a hívekkel, ezért fokozatosan fog átállni. Ezért azt javaslom, a korábbi imá(ka)t ne töröld, maradjon meg, ahol még használják - ha majd mindenhol kikoptak a gyakorlatból, majd akkor törölhetjük. (A "köszöntsétek egymást a béke jelével"... mondatra gondolok például)
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: afo »

Egy diatár frissítése:

1) töltsd le a frissítendő diatár legfrissebb verzióját a honlapról, az Ordinárium esetében pl. innen: https://diatar.eu/?page=letoltesek&subp ... tarak#Grp2

2) mivel - ha jól tudom - Te a 'tömörített csomagból' való telepítést használtad, abban a mappában, ahol kicsomagoltad a Diatárat (a win.zip-et) nevezd át a megfelelő diatárat valami másra: pl. az Ordinárium esetében az ordinarium.dtx-et ordinarium_regi.dtx-re. (Így később akár vissza is tudod állítani az eredeti állapotot.)

3) másold át a frissen letöltött diatárat a fenti Diatár mappába és kész.
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Rendben, akkor lefrissítem majd a diatárakat. Ezt hogyan lehet megtenni?
@cantor:
10-szer megnéztem, én nem találom a szeplőtelen szót:)
A közgyónásban van, nem a hitvallásban.
Igen, azt elírtam. Bocsánat. :)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Máté,
Már egy jó ideje nem frissítettem a diatárakat. Lefrissítsem őket és küldjem el újra a fájlokat?
Igen, mindenképp a legfrissebb változatból kéne kiindulni.
Továbbra is gondban vagyok, hogy mikor lesz bevezetve a különböző egyházmegyékben, de írd át kérlek a legújabban, és felteszem.

@cantor:
10-szer megnéztem, én nem találom a szeplőtelen szót:)
A közgyónásban van, nem a hitvallásban.

Köszi: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: cantor »

Az Ordinárumban csak a Hitvallást változtattam, a szeplőtelen szót kivettem belőle.

10-szer megnéztem, én nem találom a szeplőtelen szót:)
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Új Misekönyv

Hozzászólás Szerző: MMate »

Már egy jó ideje nem frissítettem a diatárakat. Lefrissítsem őket és küldjem el újra a fájlokat?
Van olyan, ami "csak" változott, nyilván a lektorok döntése, hogy ezentúl a közgyónásban nem "mindenkor szeplőtelen Szűz Mária", hanem "mindenkor Szűz Mária" szöveget mondunk.
- Ez változott.
Vagy a pap nem mondja többé azt a verziót, hogy "Urunk, Istenünk, könyörülj rajtunk!".
- Mondja, csak nem ilyen formában. Azt mondja, hogy "Könyörülj rajtunk, Urunk".
Se azt nem mondja ezentúl Miatyánk után, hogy "Köszöntsétek egymást a béke jelével".
- Már csak az "Engesztelődjetek ki szívből egymással" a jó.
A fájdalmas rózsafűzér 2.titka ezentúl nem "akit érettünk megostoroztak", hanem "megostoroztattak"?

Miért lett a Salve Regina két-három soronként külön versszakba szedve?
Miért kellett törölni a Rorate 2.versszakának hajlításait?

Karácsony 2.versszaka kimarad (Gábriel által hirdetett), helyette a 3.versszak lépett előre, de alleluja nélkül. Szintén törölve lett a 4-5,7. versszakok, csak a régi 6,8.maradt meg harmadik-negyedikként, de alleluja nélkül.

Miért lett törölve Keresztes Szt. János: A Forrás című imája?
Miért lett törölve a "Sub tuum praesidium" ima (Oltalmad alá futunk...) ?
Miért lett törölve az Isteni Irgalmasság rózsafűzére?
Nincs benne az "O vos omnes" (Ó, ti mindnyájan, kik átmentek az úton) ima.
Törölve lett az Isten Irgalmasság litániája is, miért?
A Szt.József litánia tavaly lett kiegészítve a teljes szöveggel, ez sem szerepel a módosított kötetben - innen kezdtem gyanakodni, hogy nem is töröltél imákat, hanem régi verziót használtál forrásként.
Szt.Ignác imája, Szt.Márton himnusz sincs meg; "Erdő Péter imája járvány idején" talán már nem baj, hogy hiányzik, de az "Ima a békéért" bizony időszerű lenne.
- Ezeket én nem módosítottam. Valamit rosszul menthettem el, vagy csak az a baj, hogy nem frissítettem a diatárakat?
Ugyanez a helyzet az Ordináriumok kötetével, nem írok ide minden tételt. Tudni kéne, pontosan mik azok, amik ténylegesen az új misekönyv változtatásai, akkor azokat össze lehet kézzel fésülni a jelenlegi legfrissebb változatokkal.
- Az Ordinárumban csak a közgyónást változtattam, a szeplőtelen szót kivettem belőle.

Ezek azok a változások, melyeket észrevettem a Misekönyv lapozása közben és érinti a diatárakat. Előfordulhat, hogy még van több, csak még nem vettem észre.
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 MMate-kor.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 5 valamint 0 vendég