IP alapú távvezérlés

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
hallabalint
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON szomb. máj. 12, 2018 9:08 pm

Re: IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: hallabalint »

Kedves Hozé,

Mostmár GitHubon keresztül elkezdtem átnézni a kódot. Jelenleg én azt a megoldást ajánlanám (ahogy időm engedi, akár implementálom is), hogy Importálni lehessen.

Mivel az új android esetében a fájlkezelés Futás idejű engedélyt is kövtelel ezért azt ajánlom, hogy az ének listákat és dia forrásokat importálni lehessen a diatár android által biztosított belső tárolójába, és onnan lehessen exportálni is a publikus fájlrendszerbe. Így a futás idejű engedély csak akkor szükséges, ha betöltünk/exportálunk, viszont a program futtatása közben nincsen probléma.

Másik észrevételem, hogy hosszú távon a TCP/IP kapcsolat felé megérné esetleg a WebSocket protokolt implementálni, aminek nagy előnye, hogy egy generált SocketID segítségével lehetőség van megszakadt TCP/IP kapcsolat újraépítése állapotmegőrzéssel. Talán kicsit stabilabb megoldás.

Bálint
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Bálint,

1.Az alap port csak azért van, hogy legyen valami - ez az első szabad felhasználású, az 1024 alattiak elvileg kötöttek. Van valami ritkábban használatos funkciója az 1024-esnek is; ha gond van vele, bármilyen szabad port jó, ami működik.
2.Androidban a koncepció az, hogy kevés a memória, ezért bármelyik program bármikor megszakadhat, hibernálódhat, különböző mértékben fel kell adnia az aktivitását. Ilyen például az alvás, de elég, ha más program kerül előtérbe; vagy akár a gép elforgatása is okozhat újraindulást. Ilyenkor sajnos a korábbi program aktív TCP/IP kapcsolata a háttérben árván marad (és persze az újonnan induló program csatlakozását is gátolja), sok gondot okoz ez... próbálok minden esetre jó megoldást találni, még nem sikerült.
3.sajnos Android verzióról verzióra folyamatosan szigorítják a programok hozzáférését a "külső" fájlokhoz, el tudom képzelni, hogy 12-13-as verziókban már a normál Documents vagy Download könyvtárakhoz se fér hozzá a Diatár. Ez is sok fejtörést okoz, ezek miatt is lassan halad a fejlesztést; keresem a megbízható megoldást, de más a Google koncepciója, mint amit mi gondolnánk.

Üdv: Hozé
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: cantor »

afo írtaCOLON hétf. máj. 22, 2023 3:23 pm Nem tudom, hogy mennyire fognak segíteni a következők, de írok néhány 'okosságot':

1) Elvileg minden porton ugyanúgy kéne működnie, kivéve ha ütközik valamivel. Az 1024-es port talán azért lett alapértelmezettnek választva, mert az 'reserved' státuszú az IANA honlapján (https://www.iana.org/assignments/servic ... t-numbers/) és így talán senki sem használja. vinkozoli fórum társunk viszont jelezte, hogy neki Windows 10-en problémája volt az 1024-es porttal, de 1025-tel minden rendben működött. Szóval keresgélj, próbálkozz, mert ez hely függő is lehet!

2) Nem tudom a választ, de nálunk is (bár kicsit másképp) sok baj van a templomi Wi-Fi hálózatokkal. Sokan megosztják a mobil internetjüket az okostelefonjukon, ami zavarhatja a Diatár rádiós kommunikációját. Éppen a tegnapi 'első áldozós' misén kértem meg a híveket, hogy kapcsolják ki ezt a funkciót és így sikerült probléma nélkül végig vetíteni a hosszú szertartást.

3) Passz. Nekem ez android 8.1 alatt nem sikerült. Ha átküldöd privátban a dtx-et, akkor megpróbálok utána nézni.

afo
a 2-es pontra:
tegnap szóltak, hogy amikor beindul vetítés közben a harangozás, akkor villogni kezd a kép, és ez már többször előfordult, csak "elfelejtettek" szólni nekem
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: cantor »

hallabalint írtaCOLON kedd márc. 28, 2023 9:47 pm Tisztelt Fejlesztő!

Átalakítás miatt átálltunk az android alapú távvezérlésre, minden alakulni látszik már, viszont 1-2 visszajelzésem lenne.
1. Az alap porton nem (mindig) működik a rendszer. Jelenleg átállítottam talán a 81-re, ott tökéletesen működik
2. A tablet alvás után nem mindig talál vissza, "TCP kapcsolódás sikertelen" hibaüzenet jön, majd egyszercsak, vagy a program újraindítása után felcsatlakozik. A vezetéknélküli kapcsolat nem szakadt meg, folyamatosan ellenőriztem a tabletet is és a vetítő laptopot is pinggel.
3. Nem tudok saját .dtx file-t beimportálni az androidos programba. Android 12 és 13as verzióval rendelkező készülékeket használunk, ott van a megadott mappában, de nem jelenik meg az Énektár menü alatt.

Segítségét előre is köszönm:
Halla Bálint
1. Nekem is néha nem megy. Kilépés, újraindítás stb. néha megoldja. Portot még nem állítottam, annyira nem vagyok számítógépes.
2. Ez a hiba is előszokott fordulni.
3. Ilyen hibával még nem találkoztam, de számítógépen készült .diaval már volt problémám.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: afo »

Nem tudom, hogy mennyire fognak segíteni a következők, de írok néhány 'okosságot':

1) Elvileg minden porton ugyanúgy kéne működnie, kivéve ha ütközik valamivel. Az 1024-es port talán azért lett alapértelmezettnek választva, mert az 'reserved' státuszú az IANA honlapján (https://www.iana.org/assignments/servic ... t-numbers/) és így talán senki sem használja. vinkozoli fórum társunk viszont jelezte, hogy neki Windows 10-en problémája volt az 1024-es porttal, de 1025-tel minden rendben működött. Szóval keresgélj, próbálkozz, mert ez hely függő is lehet!

2) Nem tudom a választ, de nálunk is (bár kicsit másképp) sok baj van a templomi Wi-Fi hálózatokkal. Sokan megosztják a mobil internetjüket az okostelefonjukon, ami zavarhatja a Diatár rádiós kommunikációját. Éppen a tegnapi 'első áldozós' misén kértem meg a híveket, hogy kapcsolják ki ezt a funkciót és így sikerült probléma nélkül végig vetíteni a hosszú szertartást.

3) Passz. Nekem ez android 8.1 alatt nem sikerült. Ha átküldöd privátban a dtx-et, akkor megpróbálok utána nézni.

afo
hallabalint
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON szomb. máj. 12, 2018 9:08 pm

IP alapú távvezérlés

Hozzászólás Szerző: hallabalint »

Tisztelt Fejlesztő!

Átalakítás miatt átálltunk az android alapú távvezérlésre, minden alakulni látszik már, viszont 1-2 visszajelzésem lenne.
1. Az alap porton nem (mindig) működik a rendszer. Jelenleg átállítottam talán a 81-re, ott tökéletesen működik
2. A tablet alvás után nem mindig talál vissza, "TCP kapcsolódás sikertelen" hibaüzenet jön, majd egyszercsak, vagy a program újraindítása után felcsatlakozik. A vezetéknélküli kapcsolat nem szakadt meg, folyamatosan ellenőriztem a tabletet is és a vetítő laptopot is pinggel.
3. Nem tudok saját .dtx file-t beimportálni az androidos programba. Android 12 és 13as verzióval rendelkező készülékeket használunk, ott van a megadott mappában, de nem jelenik meg az Énektár menü alatt.

Segítségét előre is köszönm:
Halla Bálint
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 4 valamint 0 vendég