DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Projektor? OkosTV? Vászon? Monitor és hosszú kábel? ... Hova tegyük? Milyen típust? Mekkorát? Mire vigyázzunk? ... Javaslatok, ötletek, vélemények, tapasztalatok, kérdések megosztása a vetítés/megjelenítés témakörében.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Hoze írtaCOLON kedd ápr. 04, 2023 4:11 pm Milyen eszközön van a DHCP szerver? Nem egy szokásos router? Ott egyrész általában lehet állítani kivételt, másrészt általában a release időt meg lehet növelni, harmadrészt legtöbbször lehet kiosztani fix címeket MAC-cím alapján. Androidos készülékkel nem volt módom próbálni, de tipikus hálózati eszközökön általában lehet DHCP tartományon kívüli fix IP-t beállítani.
Oh, közben olvasom, hogy Hotspot módban használod, ott bizony a fenti beállítások nem lehetségesek. Talán mégis kéne egy router, megoldana (sok) mindent
Nincs router, csak egy vetítő tv-box és egy vezérlő mobiltelefon.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Milyen eszközön van a DHCP szerver? Nem egy szokásos router? Ott egyrész általában lehet állítani kivételt, másrészt általában a release időt meg lehet növelni, harmadrészt legtöbbször lehet kiosztani fix címeket MAC-cím alapján. Androidos készülékkel nem volt módom próbálni, de tipikus hálózati eszközökön általában lehet DHCP tartományon kívüli fix IP-t beállítani.
Oh, közben olvasom, hogy Hotspot módban használod, ott bizony a fenti beállítások nem lehetségesek. Talán mégis kéne egy router, megoldana (sok) mindent
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Ennek a címe - kis szerencsével állandó és - 192.168.43.1.


Ez nem így van. A tv boxon lévő hotspot címe FOLYTON VÁLTOZIK!!!
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: afo »

Én így értem:

a Tv box-on fut a DiaVetítő (mert gondolom erre akarsz vetíteni) és a hotspot-ot is. Ennek a címe - kis szerencsével állandó és - 192.168.43.1.

egy okos telefonon fut a Diatár (Vezérlő) mely a TV box-os hotspot-tól változó IP (192.168.43.x) címet kap. Ez a cím nyugodtan változhat, mert nem kell sehol se beállítani.

Ez az ideális megoldás, de persze kell hozzá az a kis szerencse!

Még egy 'változóan/dinamikusan' kiosztott IP címnél is kaphatja egy hotspot kliens mindig ugyanazt az IP címet (ahogy az első megoldásnál leírod) és akkor viszonylag kényelmesen lehet használni a rendszert. Mindez csupán a DHCP szerver megvalósításától és beállításaitól függ, de éppen ez az ami a közelmúltban állandóan változott az Androidnál.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Kösz a reagálást, de szerintem tévedsz.

A vezérlő a hotspot, címe 193.168.43.1.
A vetítő rácsatlakozva a hotspotra a 193.168.43.97 címet kapja állandóan (10-15 rácsatlakozás után) remélem ez nem fog változni a jövőben.


(fordítva - NEM TÖKÉLETES A MEGOLDÁS!!!
ha a vetítő a hotspot, címe 193.168.43.x.
A vezérlő rácsatlakozva a hotspotra a 193.168.43.y címet kapja.
Ekkor meg kell keresni a változó vetítőcímet, és azt beállítani a vezérlőben, hát elég kényelmetlen megoldás.

Így marad az első egyelőre.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: afo »

Hotspot üzemmódban akarom használni a kütyüt. A gond az, hogy (a netes okosok szerint) android 9-tól kezdődően a hotspot címe nem 192.168.43.1, hanem 192.168.43.x, mert állandóan változtatja (bár van egy Huawei P40 light, anrdoid 10-zel, de az nem váltogatja).
Ha egy kis szerencséd van, akkor a hotspot címe állandó marad (192.168.43.1) és csak a klienseknek kiosztott címek fognak változni. Neked pedig pont ez kell, próbáld ki!

Sajnos az utóbbi android verzióknál állandóan változtatták a DHCP szerver megoldást, ami ráadásul még a gyártótól is függhet. Lényeg az, hogy egy teljesen dinamikusan létrehozott alhálózat felé mennek, ami a mi esetünkben nem jó. (Ha kíváncsi vagy a technikai részletekre, akkor érdemes pl. az alábbi linket végig böngészni: https://android.stackexchange.com/quest ... on-android )

Általános megoldásnak én csak a klasszikus külső router-t tudom ajánlani.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Tegnap megint tesztelgettem:

A wifis vetítés jól működött 10-12 m-ről is a lakásban.
A diatar app-okat nem lehet letölteni böngészőből sem.

Hotspot üzemmódban akarom használni a kütyüt. A gond az, hogy (a netes okosok szerint) android 9-tól kezdődően a hotspot címe nem 192.168.43.1, hanem 192.168.43.x, mert állandóan változtatja (bár van egy Huawei P40 light, anrdoid 10-zel, de az nem váltogatja). Így meg belépve a Vezérlőbe minden alkalommal be kell állítani a vetítő címét.

Így most a vezérlő lesz majd a Hotspot (addig míg az android 6 alapú) így a vetítő kap Ip-címet, ami remélem hogy fix lesz, mert ha nem akkor ugyanott vagyok mint az első megoldással. De ezt még tovább kell tesztelnem.

Routert egyelőre nem akarok használni.
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: cantor »

Tegnap megjött az X96Q Pro mediaplayer. Rendben működik. Annyi gond volt, hogy ez sem látja a Google Playen a DiaVetítő appot, pendrive-val kellett átvinni az alkalmazást. A napokban még tesztelem, aztán ha lesz időm beszámolok a tapasztalatokról.

Hozé írja lejjebb:
Jelen esetben is megtaláltam a két eszközt a nem támogatottak listáján, az okra ezt írta ki: "Nem támogatja a szükséges funkciót: android.hardware.faketouch".

Hol van-ez a kompatibilitási lista? Én is meg tudom nézni?

Más:
A regisztrációs email-címet hol lehet megváltoztatni? Kerestem a Profilban, Felhasználói vezérlőpultban, de nem lelem. (indamail-es címem van és az meg fog szűnni néhány héten belül)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Martin,

a legutolsó verziófrissítésnél kikapcsoltam a "faketouch" elvárást a DiaVetitő applikáción. Meg kellene próbálni, hogy most már esetleg engedi-e telepíteni az a készülék. És persze az is kérdés, hogy mihez lehet vele kezdeni touch nélkül.

Köszi: Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: DiaVetítő Android app. telepítési probléma

Hozzászólás Szerző: afo »

A Samsung okos TV-k tipikusan NEM Androidosak, tehát semmi értelme sincs megpróbálni telepíteni rájuk egy Androidos applikációt! (Ilyen esetben a megoldás egy külső Androidos eszköz használata.)

afo
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 10 valamint 0 vendég