Lefagyás énekeskönyv választásakor

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
BUTTON_POST_REPLY
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Lefagyás énekeskönyv választásakor

Hozzászólás Szerző: MMate »

Mi köszönjük a frissítést! :)
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Lefagyás énekeskönyv választásakor

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Sziasztok,

köszönöm a jelzést, megtaláltam a hiba okát (UTF8 karakterkezelés). Egyben afo implicit javaslatát is megvalósítottam, hogy ismételt gombnyomásra ugorjon a következő listaelemre. Ez egyébként azért nem volt, mert "gyorsan" gépelve nem csak egy betűt, hanem a név elejéből hosszabb részt is be lehet írni. De persze ez nem akadálya a továbbugrásnak (hiszen valószínűleg nincs olyan magyar szó, ami két egyforma betűvel kezdődne).
Egyben az énekrend listákban működő gyorskeresést is javítottam, mert látom, hogy ott pedig kérdőjel került az ékezetesek helyére.

Letöltés/Minden más alatt új béta verzió található. Egyelőre Windows, de majd készítek linux binárist is.

Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Lefagyás énekeskönyv választásakor

Hozzászólás Szerző: afo »

A hiba Linux alatt is megismételhető. Ahogy látom minden magyar ékezetes betűre kereséskor előjön a lefagyás és a Diatár rengeteg CPU-t fogyaszt! (Végtelen ciklus?). Ráadásul, ha egy 'sima' karakterre már a megfelelő listaelemre ugrott, akkor annak ismételt leütésére nem ugrik a következő ilyen kezdetű elemre.

Ez a funkció - az első leütött karakterrel kezdődő listaelemre ugrás - a 'fő' énektár kiválasztásnál nem is működik!

afo
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Lefagyás énekeskönyv választásakor

Hozzászólás Szerző: MMate »

Tisztelt Fórumozók!

Amikor az énekrend módosításánál, miközben le van nyitva az énekeskönyv-választó lista és megnyomom az "é" betűt valamiért kifagy a rendszer.
Lehet, hogy csak én nem használom rendesen a programot, de valamiért akkor kiírja, hogy nem válaszol az alkalmazás.

Köszönettel,
Menyhárt Máté
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 8 valamint 0 vendég