Fájlok beolvasása diatárnak

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia,
mivel a szöveg legnagyobb része megvan, a napi imasorok DIA fájlba összeállítása a feladat; és persze közben a hiányzó imák/válaszok pótlása.
Küldtem emilben.
Ha csak hetente egyet-kettőt összeraksz, az is segítség!
Köszi: Hozé
Razak
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON kedd jan. 07, 2020 9:20 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Razak »

Mondjuk így Egyetem mellett szűkösek a kapacitásaim, de ha úgy van szívesen besegítek én is. Ha már csak 5-10-et megcsinál az ember, akkor annyival is előrébb vagyunk.

Hogyan tudnék segíteni?
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Szia. Köszönjük a fejlesztést! Szuper jó az egész!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia,

a Kis zsolozsma csak az alap, a szövegtár folyamatosan kiegészül az összes imával a Hivatalos Zsolozsmáskönyv 1993-as kiadásából, és a szlovák weblap alapján (az pedig a könyv hű másolata).

Természetesen mindenki azt használ, amit szeretne és hasznosnak talál :) a Diatár csak egy lehetőség a sok közül, a fejlesztés azt támogatja, aki ezt találja jónak.
Egyébként már évvekkel ezelőtt felmerült, hogy hosszabb szöveg is megjelenhessen egy diában, görgetve; majd egyszercsak megvalósul :)

Üdv: Hozé
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Hálásan köszönjük!
Szerintem mégis jobb a zsolozsmát pár soronként görgetve vetíteni, mint oldalanként váltani, mert úgy előre látjuk a következő sorokat. A Kis zsolozsma nem adja vissza a teljes anyag szépségét...
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Sziasztok,

ugye tudjátok, hogy megvan a Diatárban a "Zsolozsma" kötet? Az a teljes évet átfogja a Kis Zsolozsmáskönyv alapján. Persze az tematikusan van, minden napra ki kell választani a megfelelő imákat és válaszokat.
Sajnos eddig nem akadt vállalkozó, aki a napi zsolozsmákat összeállítaná belőle. Végül magam elkezdtem a szlovák weblap alapján (https://lh.kbs.sk/hu/default.htm), de nagyon lassan haladok (konkrétan Advent I.vasárnapja összes imaórája van kész).
Ha ott az egyházközségben lenne egy buzgó zsolozsmázó, aki az aktuális zsolozsmát mindig összerakja, kérem mentse le, és szívesen közzéteszem.

Üdv: Hozé
Razak
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON kedd jan. 07, 2020 9:20 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Razak »

Köszi!
Ezt jó tudni!
Le is mentem magamnak! :)

Ezzel csak egy "gond" van, hogy vetítésnél "diánként" lenne jó lépegetni.
Mert itt a görgődre, vagy hagyatkozva, vagy a billentyűzeted kurzorára.

Vagy rosszul gondolom?
kebeat
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON szer. aug. 03, 2016 7:13 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: kebeat »

Razak írtaCOLON csüt. nov. 25, 2021 11:30 am jó lenne kivetíteni a Zsolozsmákat
Ez más programmal már megoldható...
Letölteni (https://lh.kbs.sk/hu/download/default.htm) az egész évre elkészített anyagot, majd a böngészőben görgethető végig egy-egy imaóra. Sőt, talán az okostelefonok Zsolozsma-képernyője is kivetíthető...
Razak
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON kedd jan. 07, 2020 9:20 pm

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Razak »

Hoze írtaCOLON csüt. dec. 03, 2020 10:42 pm Nagy segítség lenne viszont abból minden napra az aktuális "énekrend" összeállítása!
Sziasztok!
Ezzel kapcsolatban történt valamilyen fejlemény? Van megoldás?

Mert Egyházközségemben kitalálták a nénikék, hogy jó lenne kivetíteni a Zsolozsmákat. Megmondom őszintén nincsen arra tudásom, és lelkierőm, hogy összeállítsam minden egyes alkalommal.

Szentkúton nem tudom milyen vetítőprogramot használnak, de ott megoldották a Zsolozsmák kivetítését.

Köszi előre is, ha valakinek van valamilyen infója!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Fájlok beolvasása diatárnak

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Jó hír! Találtam egy egyszerű módszert: vágólapról be lehet illeszteni több versszakot, akár több éneket is. A szövegnek így formázva kell lennie:

>139
/1
Éjmélyből fölzengő
Csinglingling száncsengő
/2
Száncsengő csinglingling...
>140A
/bevezető
Kezdetben teremté
Isten az eget és a földet...

Magyarán: a sor első karakterén kacsacsőr > jelzi az ének nevét, perjel / a versszak nevét. Ez a forma ugyanaz, mint a DiaEditorból kimásolt több vers(szak) formátuma.
A béta tesztek közé (Letöltés/Minden más menüpontba) feltöltöttem az új diaeditort.

Kérlek, próbáld ki! (Meg persze bárki más, akinek van rá kedve-módja!)
Üdv: Hozé
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 valamint 0 vendég