Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

Eleve úgy csináltam többször is ellenőrizve mindent, ahogy leírtátok.

1. a 10.10-es hálózat egy W11-es céges hálózat, ahol nem vagyok rendszergazda így nem férek hozzá a tűzfalhoz, de nem is kért engedélyt
2. otthon is megpróbálkoztam egy 192.168-as hálózaton XP-s gépen, feljött a tűzfalszabály engedélyeztem, de nem működött. Újraindítottam a gépet és minden ment mint a karikacsapás.


És most jön a mélyvíz:

amiért az egészet csináltam: van a templomban egy Epson wifis projector, amit W8-as számítógéppel vezérlünk. Felmerült bennem, hogy lehetséges volna-e, hogy egy mobiltelefonnal vezéreljük a projectort? Úgye jól gondolom, hogy ez nem lehetséges, mert a projectort nem tudjuk "Diatár /VETÍTŐ" üzemmódban elindítani, működtetni?
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: afo »

Sajnos (hála Istennek!) csak Windows 7-em van, így csak azon tudtam kipróbálni az Android 8.1.0-ról (7.1.2-ről frissült automatikusan) Windows-ra való vetítést és nekem rendben működik mind az 1024-es mind az 1025-ös porton. A következőket tudom ajánlani ellenőrzésre:

1) A port számot mind a Vezérlőben mind a Vetítőben át kell írni ugyan arra! Mivel most a Windows-os gép a Vetítő én a "Vetítési üzemmód/ Hálózati mód/Vetítő IP cím:" első sorába írtam be az új port számot (az IP címet üresen hagyva), majd el is mentettem. És ne felejtsd el a "Vetítési üzemmód/ Hálózati mód"-ban az "Üzemmódot" "Hálózatos gép: /VETÍTŐ"-re átkapcsolni!

2) Nekem a Windows 7 alatt elindított Diatárnál (Vetítő) a Windows rögtön kiabált, hogy engedélyezem-e a magán hálózaton való kommunikációját. Engedélyeztem!

3) A 10.10.97...-es hálózat ugyan - ha jól tudom - hivatalosan tényleg magán hálózat, de viszonylag ritkán használják, ezért lehet, hogy ez okozza a problémát. Próbáld ki, hogy működik-e a vetítés ilyen felállásban egy szokásos 192.168.0...-es hálózaton. Fogj egy sima routert és annak az egyszerű hálózatával kísérletezz!

afo
cantor
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: cantor »

Így akarok én is vetíteni és nem megy: Tcp#1 kapcsolódás nem sikerült: connect timed out

az ip címek "elvileg jók" :10.10.97.25 és 10.10.97.24
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Kedves Hozé! Felhasználói hiba volt... :) Következetesen 192.198.... IP címen próbálkoztam, és nem vettem észre.
Próbáltam tegnap erről hírt adni, de valamiért nem ment át a hozzászólásom, akadozott a netem.
Amint kijavítottam 192.168....-ra az IP címet az Android kliensben, mindjárt működött. :)))

Egy további kérdést is írtam (volna) még az androidos vezérlő témában: van e mód félkövér-re kapcsolni az androidos vezérlést, vagy betűtípust váltani? Ez az egy, amit még nem találtam meg.

Nagyon köszönöm a sok munkádat, és ezt a szuper fejlesztést! :)

Üdv: Zoli
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Zoli,
elnézést, hogy eddig nem reagáltam, így nélkülem kellett megoldanod...
Kérlek írd le, mi volt a probléma, hogyan sikerült összerakni!
Köszönöm: Hozé
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Re: Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Kész a vetítés (YouTube online stream + helyi vetítés, Android készülékről vezérelve)

Diatár
- /VETITO: HDMI laptop 2. kimenet (projektor)
- /VEZERLO: Android telefon

OBS Studio YouTube stream
- hang:
-- Behringer USB hangkártya (templomi hangrendszer + saját keverő)
- kép:
-- AverMedia HDMI-USB (Panasonic HDMI kamera)
-- Android (telefon kamera - IP Webcam Pro)
-- laptop Windows Capture (Diatar64.exe:Diatár vetítés) + háttér

Hálás köszönet a Diatár fejlesztőnek! :)

Kép
(a screenshot-on nem a Panasonic kamera van, csak a laptop webcam)
vinkozoli
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. jan. 06, 2021 7:49 pm

Win10 VETITO + Android 7 VEZERLO

Hozzászólás Szerző: vinkozoli »

Kedves Hozé!

YouTube Online stream-hez (is) szeretném használni a VETITO "képernyőt", ezért a vetítő gép egy Windows 10 Pro 20H2 verzió, Rendszergazda fiókkal (OBS Studio - vetítő screen beállítva, mutatja), a vezérlőnek pedig egy Android 7.0 mobiltelefont szeretnék beállítani (Honor 8).

Teszteltem egy gépen (Win10), két példányban elindított alkalmazással is, és a /VETITO képernyőn megjelent a /VEZERLO módban indított alkalmazásból a vetítés. A Win10 tűzfal szabályoknál minden portra engedélyezett a Magánhálózat (alapértelmezett a telepítés után). Teszteltem a hálózatot is, és fordított esetben, ha az Android-os telefon a vettő (DiaVetito alkalmazás), és a Win10 a vezérlő, tökéletesen küldi ki az androidos "kijelzőre" aTCP/IP-n a vetítést.

Azonban, ha a vágyott módban, a Win 10 a vetítő, és az Android eszköz a vezérlő, akkor a Diatar android alkalmazással, a Win 10-es gép IP címét beállítva a Hálózat beállítás menüben, rendre az alábbi üzenetet kapom az Android-os telefonon:
Tcp#1 kapcsolódás nem sikerült: connect timed out

Kérek szépen segítséget, mit és hogyan teszteljek a megfelelő beállítások elősegítésére! Köszönöm!

Vinkó Zoli
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 12 valamint 0 vendég