megjelenítési gondok

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Zsolt!

Huh! Eddig XP-n próbáltam - de úgy tűnik, az epsonos fejlesztők is, mert Win7 alatt nem igazán működik :cry: Először is nem települ, nekem is jött a hibaüzenet. Akkor jobb egérgomb, kompatibilitás teszt, akkor már fel lehetett tenni, de a virtuális képernyő bekapcsoló program, amit javasoltam, nem került a Start menübe. El van dugva, hozzáférhető, nekem a C:\Program fájlok (x86)\Epson\NSC\EMPVDT\EMP_VDT.exe, de ez sem indul el :x csak kompatibilitás javítással, és akkor se lehet beállítani a virtuális képernyőt (az OK gomb nem funkcionál) :cry: . Ja, és nekem se aktív a "több képernyő", szóval ez az egész valahogy hibás :?

Megpróbálok írni az Epson support-nak, hátha mondanak valamit. Addig most csak egy ötletem maradt: a "GYIK hálózati projektorokról" témába pár napja leírtam, mit lehet tenni, ha csak az elsődleges képernyőt tudja másolni a projektor. Ott be lehet állítani, hogy a külső kép legyen az elsődleges, akkor talán azt fogja a vetítőre küldeni a program.

Kérlek, próbáld ki azt! Üdv: Hozé
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Sajnos ismét problémába ütköztem
Telepítéskor ez a hibaüzenet jelenik meg:Error 1721 There is a problem with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personel or package vendor. Ha van még ötleted légyszíves segíts.
Üdvözlettel:Monostori Zsolt
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Zsolt, csak az Epson oldaláról letöltöttem az "EasyMP Network Projection" programot (innen: http://www.epson.hu/nbsp/Projektorok/Ep ... =OTHERSOFT), minden további nélkül lehetett telepíteni, a Start menüben három tételt telepített, rögtön az első "A Virtual Display Hozzáadása-Eltávolítása". Ha Neked másképp van, javaslom, töltsd le a netről, lehet, hogy ez frissebb driver! Üdv: Hozé
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Továbbra is köszönöm lelkes segítségedet most légyszíves azt áruld el honnan tudom letölteni ezt a virtual display programot. Üdv :Monostori Zsolt
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia Jancsi, köszi, hogy belekontárkodsz! Jó a video, kedvem támad egy ilyen projektorhoz :lol: Bezzeg Zsolt kétségbeesését olvasva elmegy a kedvem :?

Kedves Zsolt, van még ötletem (csak döglenek a libák :roll: ). Most próbáljuk ki azt, hogy mégiscsak kapcsold KI a második monitor és a kiterjesztést is. Viszont attól tartok, kimaradt az a lépés, hogy a "A Virtual Display Hozzáadása-Eltávolítása" programot elindítsd és bekapcsold a "Virtual Display 1" ablakot. (Jól gondolom?) Nálam ez maga létrehoz egy "második monitort" kiterjesztett asztallal (folyton kiszaladok az egérrel a képernyőmről :P ), utána ezt állítom be a Diatárban.

Azt nem értem, miért nem lehet spec.módban megtalálni a projektort, de a fentiek után elvileg a gyors módnak is kéne működnie... A spec.módban van jobbra lent egy "Opciók beállítása" gomb, abban pedig egy "LAN átváltása" opció, esetleg ott van valami elállítva, amiért nem működik?
jancsi
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON szer. máj. 12, 2010 8:50 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: jancsi »

Monostori Zsolt írtaCOLONKedves Hozé
Sikerült a win7 -ben beállítanom a második monitort és a kiterjesztést is bekapcsoltam, azonban az EasyMP-ben nem lehet a
több kijelző használata négyszöget kijelölni és csak gyors kapcsolódásban találja meg a projectort speciálisban nem még akkor sem ha beírom az ip címet vagy a nevet. A diatár programban viszot a beállításoknál medjelenik a második kijező paramétere, hát röviden itt tartok. Remélem van még valami ötleted met én már teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönettel: Monostori Zsolt
Bocs, hogy belekontárkodom, sajnos a projektort nem ismerem, de találtam valami ilyesmit:
http://www.youtube.com/watch?v=2H8U5UQL ... re=related
Nem tudom, segít-e valamit...
Jancsi
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Sikerült a win7 -ben beállítanom a második monitort és a kiterjesztést is bekapcsoltam, azonban az EasyMP-ben nem lehet a
több kijelző használata négyszöget kijelölni és csak gyors kapcsolódásban találja meg a projectort speciálisban nem még akkor sem ha beírom az ip címet vagy a nevet. A diatár programban viszot a beállításoknál medjelenik a második kijező paramétere, hát röviden itt tartok. Remélem van még valami ötleted met én már teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönettel: Monostori Zsolt
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Rendben, az addig nagyon jó, hogy van projektor, és sikerül is hozzá kapcsolódni! :P Először nem az EasyMP programot indítottam, hanem a "Virtuális képernyő hozzáadása-elvétele" nevű programot, itt pipát tettem a "Virtual Display 1" felirat mellé, és OK. Ettől kezdve az alap képernyőm mellett megjelent egy második is (XP-m van: az Asztalon jobb egérgomb, Tulajdonságok, Beállítások fülön - Win7 alatt jobb egérgomb és Képernyőfelbontás).

Ezek után indítom az EasyMP programot, Speciális kapcsolódási módban (gondolom, erre csak egyszer lesz szükség). Alul van egy "Több kijelző használata" kapcsoló, pipát bele, mire alul ki is rajzolja a képernyők egymáshoz képesti elhelyezkedését. Az alap képernyő az 1-es, mellette egy kisebb felbontású (1024x768) a projektoré. Felül a listában meg kell jelenjen maga a projektor, és a "Kijelző" oszlopban nyilván ez a második kell látszódjon (sajnos nincs projektorom, nekem üres a lista).

Eddig sikerül eljutni? Merthogy középen jobbra van egy [Kapcsolódás] nyomógomb, szerintem már csak arra lesz szükség.

Utána a projektoron meg kellene jelenjen egy üres asztallap. Indítható a Diatár, és a [Beállít] Vetítési opciókban vetítési képernyőnek a másodikat kell beállítani.
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Először is szeretném megköszönni segítő szándékodat jól esik, hogy nem hagytok magamra én egy picit már elkeseredtem mert hónapok óta küzdök ezzel a problémával 0 sikerrel. Ezért most részletesen leírom meddig jutottam, az easy mp network program felismeri a projectort pillanatok alatt kacsolódik is hozzá és a diatár programban is ki tudom jelölni másodlagos képernőnek ennek ellenére sem működik úgy mint ha egy sima monitort csatlakoztatnák hozzá nem tudom leválasztani a vetítendő részt és így a hívek a teljes képernyőt látják. Monitorral egyébként minden tökéletesen működik. Segítségedet továbbra is kösznöm
Üdvözlettel: Monostori Zsolt
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Zsolt, találkoztam már ilyen problémával, ha a "képlopó" szoftver úgy működik, hogy az elsődleges képernyőt továbbítja a vetítőre.

Letöltöttem az EasyMP programot. Először a "Virtual Display hozzáadás-eltávolítás" programmal bekapcsoltam egy virtuális képernyőt. Utána pedig az EasyMP programban a beállításokban a "Több képernyő használata" opciót választottam. Ez eddig jónak tűnik, de projektor nélkül innen nem tudok továbbmenni, most kellene a "Kapcsolódás" gombot használni, beállítani a képet stb. Utána pedig a Diatár programban a [Beállít] Vetítési opciók részben a másodlagos képernyőt kijelölni vetítőnek.

Remélem működni fog, de ha nem, próbálkozunk tovább ;)

Üdv: Hozé
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 6 valamint 0 vendég