Vezérlő hardver

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
Kobuki
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON szer. jan. 11, 2012 6:26 am

Re: Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: Kobuki »

Talan mar keso a hozzaszolas de hatha segithet.
Ugy gondolom, hogy a soros porton valo vezerles ill. jel tovabbitas elegge nehezkes es mara mar azt lehet mondani, hogy nincs jovoje. Ami megfelelo legoldast jelenthet es egyszeru a USB csatlakoztatasu numerikus keypad. (A keyboardnak az resze amin csak szamok vannak.)
Itt van nehany pelda ra. http://www.google.com/search?client=ubu ... 8&oe=utf-8.
Ez mar 2-3 K Ft-ert kaphato gondolom ezer nem erdemes kutatasokat vegezni az amugy is problemas soros porttal.
Ezzel egy USB-csatlakozassal gond nelkul megoldhato es ha nincs tu messze a geptol akkor hoszabbithato is.
De van ennek vezetek nelkuli megldasa is az ugy 30-40 dollar azaz 6-8 KFt lehet.
jancsi
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON szer. máj. 12, 2010 8:50 pm

Re: Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: jancsi »

fecokam7 írtaCOLONKöszönöm mindkettőtök hozzászólását :)
Elnézést, hogy nem írtam egy hónapja, csak picit sűrű a programom és valahogy mindig elmaradt.
Végülis arra jutottam, hogy akkor a SOROS rendszer megy a kukába és ha jancsi, segítenél, akkor építenék egy ilyen új vezérlőt.
Viszont mindezt csak júliustól tudom megtenni, mert jelenleg hittanból érettségizek, így nem sok időm van.
Előre is köszönöm segítséged.

Üdv.: fecokam7
Bocsi a késői válaszért, valahogy nem vettem észre az üzenetedet.
Természetesen mindenben segjtek, amiben csak tudok.
Akármi gond van, javaslat, ötlet hiányzik, írj nyugodtan!
Igyekszem jobban figyelni, hogy ne ilyen későn reagáljak.
Jancsi
fecokam7
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON kedd márc. 08, 2011 3:17 pm

Re: Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: fecokam7 »

Köszönöm mindkettőtök hozzászólását :)

Elnézést, hogy nem írtam egy hónapja, csak picit sűrű a programom és valahogy mindig elmaradt.

Végülis arra jutottam, hogy akkor a SOROS rendszer megy a kukába és ha jancsi, segítenél, akkor építenék egy ilyen új vezérlőt.

Viszont mindezt csak júliustól tudom megtenni, mert jelenleg hittanból érettségizek, így nem sok időm van.

Előre is köszönöm segítséged.

Üdv.: fecokam7
jancsi
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON szer. máj. 12, 2010 8:50 pm

Re: Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: jancsi »

nps írtaCOLONSzia!

Ha az egyszerű, közvetlenül a soros portra kapcsolt nyomógombokat használdod, akkor sajnos az a rossz hír, hogy az átlagos usb-soros átalakító erre nem alkalmas. Az ugyanis csak a két adatátviteli, valamint a két tápvezetéket tartalmazza. A többi vezérlőjelet az ilyen átalakítók már nem tartalmazzák - sajnos.
A neten keresgélve találtam olyat, amire azt írják, hogy mind a 9 kivezetést tartalmazza a soros-port, de gyakorlatban semmi tapasztalatom nincs. (A honlap, ahol találtam: http://www.commfront.com/USB-Serial-Ada ... dapter.htm)
Én a pic-vezérlős megoldást használom, annál egész megbízhatóan működik az usb-soros átalakító.
Remélem, tudtam segíteni.

nps
Sajnos, csak megerősíteni tudom.
A kezdetekkor mi is kísérleteztünk RS232-USB átalakítóval és "szimpla" nyomógombokkal. Nem működött.
Rájöttünk, azért mert az átalakító nem "emulálja" a teljes RS232-es port működését, csak a "datagrammok" mennek át, de a "lábkapcsolások" sajnos nem. (Hú, ezt jól megaszondtam...)
Mi is ezért készítettük el a PIC-vezérelt gombsort. Azt viszont gyönyörűen "átviszi" az átalakító.
Elkészítése nem nehéz. Ha segíthetek, kérlek szólj.
Jancsi
nps
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON szomb. márc. 12, 2011 12:14 am

Re: Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: nps »

Szia!

Ha az egyszerű, közvetlenül a soros portra kapcsolt nyomógombokat használdod, akkor sajnos az a rossz hír, hogy az átlagos usb-soros átalakító erre nem alkalmas. Az ugyanis csak a két adatátviteli, valamint a két tápvezetéket tartalmazza. A többi vezérlőjelet az ilyen átalakítók már nem tartalmazzák - sajnos.
A neten keresgélve találtam olyat, amire azt írják, hogy mind a 9 kivezetést tartalmazza a soros-port, de gyakorlatban semmi tapasztalatom nincs. (A honlap, ahol találtam: http://www.commfront.com/USB-Serial-Ada ... dapter.htm)
Én a pic-vezérlős megoldást használom, annál egész megbízhatóan működik az usb-soros átalakító.
Remélem, tudtam segíteni.

nps
fecokam7
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON kedd márc. 08, 2011 3:17 pm

Vezérlő hardver

Hozzászólás Szerző: fecokam7 »

Sziasztok!

Sajnos meghalt a kedves, régi számítógép és kellene egy új gép.
Plébános atyánk a laptophoz ragaszkodik. Ez eddig rendben is van...

Azonban a vezérlő gombsorom SOROS alapú, így egy "mai" laptoppal nem igazán használható.
Még régebben próbáltam egy USB-SOROS átalakítóval és akkor nem ment.

Esetleg valaki tud egy olyan átalakító típust mondani, ami 100%, hogy jól végzi a munkáját?
Ha esetleg nem, akkor segítenétek egy új cucc építésében?

Előre is köszi:
fecokam7

(Mail: fecokam7 [kukac] gmail [pont] com)
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 valamint 0 vendég