Két gépes hálózati üzemmód

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Két gépes hálózati üzemmód

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Árpád,

a vetítő programot egyszer el kell indítani "normál" módban, azaz /VETITO kapcsoló nélkül. A beállításokban a baloldali listából a "Hálózati mód" részben a "Vetítő IP cím" opciót kell választani. Ott már be van írva az 1024-es port, tehát több teendő nincs is, le lehet OKézni és kilépni a programból. Ettől kezdve /VETITO kapcsolóval indítva a program várni fogja a vezérlő gép csatlakozását.

A vezérlő programban ugyanide be kell menni a beállításokba, itt viszont be kell írni a vetítő gép IP címét is, hogy meg tudja azt szólítani.

A fentieket egyetlen egyszer kell megtenni, megjegyzi.

Üdv: Hozé
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Két gépes hálózati üzemmód

Hozzászólás Szerző: afo »

Szia,

Linux alatt szépen látszik, hogy a Diatár milyen porton figyel:

1) a Diatár elindítása (pl. parancs sorból):
xxx@PC-afo:~$ diatar -vetito

2) a 'hallgató' portok kilistázása:
xxx@PC-afo:~$ sudo netstat -tnlp
Active Internet connections (only servers)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State PID/Program name
tcp 0 0 127.0.0.53:53 0.0.0.0:* LISTEN 631/systemd-resolve
tcp 0 0 127.0.0.1:631 0.0.0.0:* LISTEN 1907/cupsd
tcp 0 0 0.0.0.0:1024 0.0.0.0:* LISTEN 2625/diatar
tcp6 0 0 ::1:631 :::* LISTEN 1907/cupsd

Nem tudom, hogy a figyelő portot, hogyan lehet explicite megadni a nem Androidos Diatárnál (én még soha sem adtam meg így külön), de a Diatar/Beállítás/Vetítési üzemmód/Hálózati mód alatt - a Vetítő IP címénél - a portok alapból be vannak állítva 1024-re. Én ebből arra következtetek, hogy ez lesz érvényben alapból Vetítő üzemmódban is.

Próbáld meg először Vezérlő módban elindítani a Diatárat ugyanazon a gépen és beállítani ill. ellenőrizni azon a Vetítő portját. Ha becsukod a Beállító ablakot, akkor ezek az értékek el lesznek mentve és remélhetőleg a következő - már Vetítős - indításkor már 'tudni' fogja a Diatár ezeket az értékeket.

afo
arpad.pandy
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON vas. jún. 21, 2020 9:08 am

Két gépes hálózati üzemmód

Hozzászólás Szerző: arpad.pandy »

Kedves Fejlesztők!

Szeretnék összerakni egy 2 gépes (tablet + kütyü + TV), hálózatos rendszert, amit később 2 vetítősre fejlesztenék (tablet + 2 kütyü + 2 TV).
Első körben két windows-os gépet próbáltam működésre bírni, azonban nem sikerült csatlakoznom a vetítő üzemmódban futó géphez.
Ha elindítom a programot /VETITO kapcsolóval elindul a program, viszont nem tudom hol lehet a portot megadni, amin hallgasson. Így pedig ha megnéztem a gépen, hogy milyen porton hallgat, nem látom a folyamat azonosítóját, sem olyan folyamatot, ami az alapértelmezett 1024 -es porton hallgatna. Mit rontok el?

Köszönettel:
Pándy Árpád
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 valamint 0 vendég