12.7 ékezetek nem jól jelennek meg, beállítások elállítódnak, kijelzőbeállítások nem működnek

Hibajelentés. Akkor írjon ide, ha hibát, helytelen működést tapasztalt a programban.
cantor
HozzászólásokCOLON 122
CsatlakozottCOLON szer. máj. 29, 2013 8:47 am

Re: 12.7 ékezetek nem jól jelennek meg, beállítások elállítódnak, kijelzőbeállítások nem működnek

Hozzászólás Szerző: cantor »

A Diatár Énekrend Módosítás/Módosít gombját megnyomva üres ablak jön fel. Megnyomva az ablak méretező gombot már látszik is a szöveg.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 215
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: 12.7 ékezetek nem jól jelennek meg, beállítások elállítódnak, kijelzőbeállítások nem működnek

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Két probléma keveredik, a telepítő és az ékezetek.
Az ékezetek amiatt vannak, hogy a Lazarus fejlesztőkörnyezet fokozatosan alkalmazkodik a Windows által korábban nem teljes körűen használt UNICODE szabványhoz. Ha egyébként jól működik a program, akkor azt javaslom, hogy át kellene írni a hibás karaktereket, és úgy tovább használni.
A telepítőt megnézem, nálam is elakadt most. Addig is a Letöltések / Zenekíséretek oldalról közvetlenül letölthetők a szükséges fájlok.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: 12.7 ékezetek nem jól jelennek meg, beállítások elállítódnak, kijelzőbeállítások nem működnek

Hozzászólás Szerző: afo »

Windows 7 alatt 'Mindenkinek' telepítve, de az összes Letöltést kihagyva szépen lefut a telepítés, viszont az ékezetes karakterek nekem is ugyan úgy (rosszul) jelennek meg.
A 12.6-ot '.zip'-ből (installálás nélkül) futtatva viszont jól jelennek meg.
Linux alatt helyesen jelennek meg az ékezetes betűk.
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

12.7 ékezetek nem jól jelennek meg, beállítások elállítódnak, kijelzőbeállítások nem működnek

Hozzászólás Szerző: MMate »

Sziasztok!

Tegnap lefrissítettem a Diatárat, s mivel láttam, hogy a DTX-ek is frissültek gondoltam, hogy leszedem a Windows telepítőt és azzal rakok fel egy teljesen új Diatárat. (Eddig zip-ből ment a telepítés.)
Elindult a telepítő, viszont amikor a letöltésekhez ért (Nagyböjti énekrendek), jó internetkapcsolat ellenére megakadt. Hagytam több percig is gondolkozni, de nem történt semmi, ezért Feladatkezelőből leállítottam a telepítőt. Láttam, hogy az EXE-k meg a DTX-ek a helyükön vannak, ezért elindítottam a diatar64.exe-t. És itt kezdődtek a gondok. Minden beállítás, ami ékezeteket tartalmaz (profilok nevei, elérési útvonalak) nagyon furcsán jelennek meg, mintha nem a megfelelő kódolást használná.
Képernyőkép 2024-01-01 092429.png
Képernyőkép 2024-01-01 092429.png (13.16 KiB) Megtekintve 92 alkalommal.
Néhány beállítás elállítódott, míg a többi maradt a régi. A funkcióbillentyűk is elállítódtak. A kijelzőknél pedig hiába állítom át a vezérlő kijelzőt a laptop kijelzőjére, az marad a 2. kijelzőn. A vetítő kijelző viszont ugrik oda, ahová állítom. A program újraindítását követően már minden ablak azon a kijelzőn jelenik meg, ahová állítottam.
Képernyőkép 2024-01-01 092502.png
Képernyőkép 2024-01-01 092502.png (31.33 KiB) Megtekintve 92 alkalommal.
Megnyitva a Diatár egy régebbi verzióját minden működik ahogy eddig is, egyedül az énekrendek helyében nem jelennek meg az ékezetes karakterek.
Képernyőkép 2024-01-01 093100.png
Képernyőkép 2024-01-01 093100.png (1.91 KiB) Megtekintve 92 alkalommal.
Ha pedig a verzió frissítés menüpont alatt letöltöm a ZIP-et, kicsomagolom és lecserélem a diatar64.exe fájlt, akkor is ugyanúgy produkálja a fent leírt hibákat.
Mi lehet a probléma? Nem kellett volna megszakítani a telepítőt?
A telepítőt elindítottam másodjára is, de megint megakadt, úgyhogy megint megszakítottam a Feladatkezelőből.

Üdv,
Máté
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 1 valamint 0 vendég