Vírusírtó bejelez

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
BUTTON_POST_REPLY
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Re: Vírusírtó bejelez

Hozzászólás Szerző: MMate »

Köszönöm a tanácsot, már el is küldtem az AVG-nek.
Egyébként szerintem jó ötlet lenne a letöltések mellé kirakni az adott fájlok vagy ZIP-ek checksumjait, így lehetne ellenőrizni, hogy rendben letöltődtek-e.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 215
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: Vírusírtó bejelez

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia Máté,
persze nem vírusos a Diatár - hacsak nem fertőződött meg valahol a Te gépeden, de ha jól értem a webes infókat, ez az IDP.General egy nagyon általános jelzés, hogy a program az Identity Protection víruskereső modul számára gyanúsan működik. Azt is írják, hogy ez a jelzés nagyon gyakran "false pozitív" vagyis téves riasztás, például itt.
Javaslom, hogy küldd el a fájlt az AVG ellenőrző központjának, ott meg fogják vizsgálni.
Üdv: Hozé
MMate
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON hétf. máj. 23, 2022 5:26 pm

Vírusírtó bejelez

Hozzászólás Szerző: MMate »

Sziasztok!

A napokban jelentkezett az a probléma, hogy megnyitottam a Diatárat, használtam a szokásos módon, majd néhány perc múlva az AVG vírusírtó karanténba rakta, mert IDP.Generic-et talált benne. A Diatár a legújabb verzió, azonban már régebben frissítettem rá, nem mostanában, így nem értem, hogy hol lehet a gond, ha az EXE-t nem is változtattam.
Gondoltam, hogy érdemes lenne kicserélni az EXE-t, így hát letöltöttem a Diatár oldaláról az EXE fájlokat. Átvizsgáltattam a vírusírtóval és mindent rendben talált. Elindítottam a programot, majd néhány perc után megint karanténba rakta a fent említett fenyegetés miatt.
Mi lehetne a megoldás? A vírusírtót nem szeretném kikapcsolni.

Üdv,
Máté
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 3 valamint 0 vendég