megjelenítési gondok

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Néhány további próbálkozáson ismét túl vagyunk sajnos a virtuális xp gyakorlatilag használhatatlan driver hibáktól kezdve egészen a program futtatási problémákig arról nem is beszélve, hogy a noti nagyon lelassúlt. Ezután rendes xp-vel próbálkoztunk egy informatikus csapat segítségével a probláma továbbra is fennáll. Úgy néz ki, hogy a windows nem kezeli ténylegesen második monitorként a wifis projectort annak ellenére sem,hogy valójában felismeri és minden szükséges beállítást sikerült végrehajtani. Egyenlőre azt találtuk ki, hogy konvertáljuk az énekeket.pps formátumba amíg nem találunk valami más megoldást.
Segítségedet mégegyszer köszöm
Üdvözlettel: Monostori Zsolt
Avatar
admin
Site Admin
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON csüt. ápr. 29, 2010 10:43 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: admin »

gulu írtaCOLONSzia Hozé!

Már az elején elolvastam.... A dühitő az hogy a wifi gyári progija a videó menünél automatikusan virtuális második képernyőt készít és használ. Amikor a diavetítést választom akkor viszont nem hoz létre virtuális képernyőt.....
Lehet, hogy butaság ami eszembe jutott, de hátha...
Az nem lenne - esetleg - megoldás, hogy videó módot indítasz (diavetítés helyett) és az így létrehozott második képernyőt használod, persze a videólejátszót "minimizálod" hogy ne foglalja a helyet.. Hmm
Persze ez sem túl kényelmes de talán működhet...
Vagy nem. :))
Sajnos más ötletem nincs.
Jancsi
gulu
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. jan. 25, 2012 11:37 am
Tartózkodási helyCOLON Sátoraljaújhely

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: gulu »

Szia Hozé!

Már az elején elolvastam.... A dühitő az hogy a wifi gyári progija a videó menünél automatikusan virtuális második képernyőt készít és használ. Amikor a diavetítést választom akkor viszont nem hoz létre virtuális képernyőt. Persze meg tudom adni (amikor már csatlakoztam a wifihez) a második képernyőt a windows asztal kiterjesztésével, de akkor úgy vetít ki hogy az eslő és a második képernyőt is kivetíti a wifis projektorra. GRRRRRRRR! és közben a laptopon csak az első képernyőt látom. Infós kollegákkal is konzultáltam hogy ez így most mi. A diatar program viszont így szépen kezeli a második képernyőt csak a vetítésnél osztottan látom az elsőt és a másodikat. Megkérdeztem Esperes urat hogy 2 gépet tudnánk e üzembe helyezni, de sajnos most nincs rá lehetőség, ezért inkább a scrolllock megoldással vetítéskor eltüntetem az ének választó menüt és így teljes a vetítési kép.

Köszönöm a segítségeteket!
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Szia! Próbáld ki az itt a "GYIK hálózati projektorokról" részben levő "...És ha csak az elsődleges képernyőt lehet vetíteni?" témában leírtakat, hátha esetleg segít. Üdv: Hozé
gulu
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. jan. 25, 2012 11:37 am
Tartózkodási helyCOLON Sátoraljaújhely

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: gulu »

Megkérdezném azért, hogy a beállításnál "ugye 1 gép, 2 képernyő" a képernyőválasztásnál látszik-e a Wifi mint második képernyő, kiválsztható-e (csak nem működik), vagy a program egyáltalán nem is látja, nem jelenik meg a listában?

Ha bármi fejlemény van jelentkezz, kérlek. Mi is igyekszünk.
Jancsi[/quote]

Szia Jancsi!

Igen 1 gép 2 képernyő. Képernyőválasztásnál nem látszik (nem választható második képernyő, nem jelenik meg a listában).

Ezt még megemészteném, de a hajam azért hullik inkább mert amikor az "intellinet" dialóg ablakján a videót választom akkor bezzeg szó nélkül a videó vetítést a 2 képernyőre viszi. És amikor a diavetítést választom akkor bezzeg nem hajlandó a 2 képernyőt kezelni. Nem a diatarral van gond!
Ma leszerelem a wifi kütyüt és nekiállok a vallatásának :-)

Köszönöm az ötletelést!
jancsi
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON szer. máj. 12, 2010 8:50 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: jancsi »

gulu írtaCOLONTisztelt Fórumozók!
...az intellinet wirelles projektor server-nél már nem. Aki nem ismerné ez egy wifi router aminek van VGA kimenete és így a projektort tudja második képernyőként kezelni. A kliens programja szépen kezeli videó vetítésnél a második képernyőt, de prezentációnál már nem. A diatar-nak is második képernyőként kellene kezelnie és látnia de ez nem működik. A beállítás egy gép 2 képernyő. Már minden más összkötést próbáltam ott szépen működik az énekek vetítése. A laptop XP-s és PCMCIA kártyán (ZIO X8) keresztűl megy a wifi. Elvileg második képernyőként láttatja a wifi kártyát de a diatar vetítésnél mégsem működik.

Élesben a VGA kábeles vetítés nem megoldható a távolság miatt, a 2 gépes megoldás csak teszt volt mert nem áll rendelkezésre másik gép.

Találkozott már valaki hasonló hibával? Vagy ez az intellinet wifi tipikus tulajdosnága lesz?
Hali gulu,

Sajnos csak ötletelni tudok, a konkrét rendszert nem ismerem, de, tudtommal, ezek a rendszerek "emulálnak" egy második képernyőt (ami persze hardveresen nincs jelen - a kliens szoftver "hazudja" azt az oprendszernek, hogy van még egy képernyő csatlakoztatva a géphez.

Nagyon valószínűnek látszik, hogy a kliens program nem hoz létre "teljes étrtékű" második képernyőt (erre utal az is, hogy prezentációnál sem működik - bár nem írtad, ez pontosan mit is jelent...) és ezért nem tudja a program sem kezelni.
Nemigen tudok ötletet adni, de várjuk meg Hozét, hátha Neki van jobb ötlete.
Bár, mint az előző hozzászólásokban olvashattad, vannak, sajnos, olyan hardverek, amik nem mindíg úgy működnek, ahogy szeretnénk.
Meg fogok próbálni utánnézni én is, hátha találunk valami "okosságot".

Magkérdezném azért, hogy a beállításnál "ugye 1 gép, 2 képernyő" a képernyőválasztásnál látszik-e a Wifi mint második képernyő, kiválsztható-e (csak nem működik), vagy a program egyáltalán nem is látja, nem jelenik meg a listában?

Ha bármi fejlemény van jelentkezz, kérlek. Mi is igyekszünk.
Jancsi
gulu
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON szer. jan. 25, 2012 11:37 am
Tartózkodási helyCOLON Sátoraljaújhely

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: gulu »

Tisztelt Fórumozók!

Először is had gratuláljak a diatar programhoz. Nekem nagyon tetszik. Munkám során futottam bele az alábi hibába. Direkt VGA kapcsolattal és 2 gépes hálózaton is szépen működik a diatar vetítés. De az intellinet wirelles projektor server-nél már nem. Aki nem ismerné ez egy wifi router aminek van VGA kimenete és így a projektort tudja második képernyőként kezelni. A kliens programja szépen kezeli videó vetítésnél a második képernyőt, de prezentációnál már nem. A diatar-nak is második képernyőként kellene kezelnie és látnia de ez nem működik. A beállítás egy gép 2 képernyő. Már minden más összkötést próbáltam ott szépen működik az énekek vetítése. A laptop XP-s és PCMCIA kártyán (ZIO X8) keresztűl megy a wifi. Elvileg második képernyőként láttatja a wifi kártyát de a diatar vetítésnél mégsem működik.

Élesben a VGA kábeles vetítés nem megoldható a távolság miatt, a 2 gépes megoldás csak teszt volt mert nem áll rendelkezésre másik gép.

Találkozott már valaki hasonló hibával? Vagy ez az intellinet wifi tipikus tulajdosnága lesz?
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Ismét csak köszönni tudom segítő szándékodat. Az Epson válasza számomra is lesujtó de vala- mi megoldást majd kitalálunk ha mást nem akkor teszünk a laptopba egy másik vinyót két oprendszerrel csak meg kell várni amíg egy kicsit csökken a hdd-k ára. Addig meg utánna nézek mi ez a virtuális xp. Köszönettel : Monostori Zsolt
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves Zsolt, bemásolom az Epson ügyfélszolgálat válaszát:

"A technikus kollégák visszajeleztek a kivetítési problémával kapcsolatban. Nem szolgálhatok jó hírrel. A kollégák szerint nem véletlen, hogy az említett funkció csak a Win XP alatt müködik tökéletesen. A win 7 és Vista operációs rendszerek ugyanis bizonyos korlátozásokkal rendelkeznek, melyek nem teszik lehetövé a virtuális display, illetve Multiscreen használatát. Tanácsként bizonyos "Win XP Virtual Machine" telepítését ajánlják a Win 7 gépre. Más megoldási lehetöség egyenlöre nem létezik."

Magam részéről esetleg azt javaslom, hogy XP-t kellene tenni arra a gépre, ha mód van "downgrade"-re, és nincs feltétlenül Win7-re szükség (esetleg két partíció, de az dupla igény).

Elég nagy csalódás ez a válasz számomra, hiszen 2009 óta van Win7 a piacon, lett volna idejük fejleszteni.
Monostori Zsolt írtaCOLON...sajnos a másik módszer amit említettél az sem működik normálisan.
Mit jelent konkrétan a normális működés? Hátha ez még megoldás lehetne...

Üdv: Hozé
Monostori Zsolt
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON vas. nov. 27, 2011 10:12 pm

Re: megjelenítési gondok

Hozzászólás Szerző: Monostori Zsolt »

Kedves Hozé
Továbbra is csak köszönni tudom segítő szándékodat, most már legalább azt tudjuk, hogy win7 alatt nem működik ez a program sajnos a másik módszer amit említettél az sem működik normálisan. Üdvözlettel :Monostori Zsolt
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 4 valamint 0 vendég