file kezelés

Ha gondja, baja, problémája van a programmal kapcsolatban, mindenek elött itt nézzen szét
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András és Mindenki!
Sikerült készítenem egy 64bites programverziót - az általam kipróbált Win10 rendszeren gyors vele a megnyitás.
Szokott helyen: Letöltés/Minden más - Béta verziók
Kérek szépen visszajelzéseket, megszűnik-e a lassulás!
Köszönöm: Hozé
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hoze!

Kipróbáltam a teszt verziót. Sajnos a hivatkozások nélküli mód sem segít nálam...
Azt láttam, hogy a megnyitás a folyamatjelző 75%-áig elmegy, ott kezd erősen töltögetni valamit, majd jó sokára megnyílik, ugyanúgy, mint eddig.
Viszont ismét jelezném, hogy a 11.4-es verzió gond nélkül üzemel, ott nagyon gyorsan megnyitja a file ablakot is, és abban nem annyira régi az ablakkezelés, mint a teszt verzióban. Nem tudom, mi a különbség a két verzió file kezelése között, de ez a nem túl régi változat tökéletes és ott is lehet átnevezni, törölni stb.
Jelenleg én Windows 10 alatt mindenhol a 11.4-es Diatár verziót használom, bemásolva a Program Files (x86) mappába, az tökéletesen működik. Erről jut eszembe, én mindegyik helyemen 64 bites Windows-t használok, nem lehet, hogy itt van a hiba?

Köszönettel:

Almásy András
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Lassú fájlkezelő megkerülése

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András, és Mindenki Más, akinek gondja van Windows 10 alatt!

Saját magamnál továbbra sem sikerült előhozni a lassulást, de Lauer Tamás áldozatos tesztelésével nagyjából behatároltuk. Úgy tűnik, hogy a hálózat, korábbi fájlok, linkek stb. felszedése miatt lassú.

Ez az op.rendszer ablaka, ezért túl sok lehetőségem nincs. Készítettem egy ideiglenes verziót a programból, ahol a Beállítások / Megjelenés részben középtájon választható három üzemmód:
  • Normál: az eddigi működési mód
  • Hivatkozások nélkül: ez kikapcsolja a linkek feloldását, hátha így gyorsabb lesz
  • Régi ablakstílus: ha a fenti nem segít, egy nagyon régi (nagyjából Win'95) forma előhívható.
Kérek szépen visszajelzéseket, hogy valamelyik mód beválik-e. Ha csak a régi ablakstílus használható, akkor kidolgozom úgy, hogy méretezhető legyen, mert így elég pici.

A program elérhető a Letöltés / Minden más menüpontból, alul a Béta verzióknál. Egyszerűen be kell másolni az eddigi EXE helyére (a régit azért célszerű előtte menteni!).

Sok sikert, ha bárkinek gondja van, kérem jelezze!

Hozé
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hozé!

A program rendben elindul, amikor énekrendet töltök be, képet adok hozzá stb. akkor lassú borzasztóan, mire megnyitja a mappát, esetleg almappába lépek. Amikor utána menteni akarok, ugyanígy nagyon sokára listázza ki a mappát. Ezért írtam, hogy amikor a lemezhez fér hozzá, akkor lassú. Próbáltam leállítani a Defendert, de semmit sem segített.
Olyan, mintha a mappák tartalmának listázása jelentene extra feladatot.

Köszönöm a munkáját!

Almásy András
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Telepítettem VirtualBox-ba Windows 10-et.
Kipróbáltam a Diatár betöltést, mentést, képfájl használatot.
Nem tapasztaltam semmilyen lassulást (leszámítva persze, hogy VirtualBox-ban minden lassabb...). Se a program elindulása, se az énekrend betöltése/mentése, se a képek megjelenítése.
Kérek további segítséget, pontosítást, hol jelentkezik a probléma.
grofur
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 2:18 pm

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: grofur »

Kedves Hozé!

Mostanra sikerült kipróbálnom, egy régi, v11.4 - 2016. 08. havi - verzióval, aminek még nem volt telepítője, csak másolgatni kellett - nos, ez a verzió tökéletesen és gyorsan működik.
Semmi egyéb nem változott, maradt a Windows 10, felhasznált énekrendek, képek stb.

Remélem, ez támpontot jelent. :-)

Köszönöm a segítséget!

Almásy András
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Gyors keresés: http://forum.lazarus.freepascal.org/ind ... ic=32766.0
Itt azt írják, a Windows Defender a bűnös. Bár ha más programok működnek, akkor a Diatárnak is kell! Keresek tovább.
Hoze
Global admin
HozzászólásokCOLON 213
CsatlakozottCOLON pén. ápr. 30, 2010 6:45 pm
CONTACTCOLON

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: Hoze »

Kedves András, (és bárki, akinek problémája van a lassú betöltéssel)!
Magam se tapasztaltam még ezt a lassulást sehol, viszont az is tény, hogy Win10-et nem használok. Bár nem szabadna, de elképzelhető, hogy Win10 esetén módosítottak a fájlkezelésen valami olyan módon, ami lassulást okoz.
Kérdésem: korábbi verzió nem lassú ugyanezen gépeken?
Utánaolvasok, illetőleg megpróbálom kipróbálni valahol. Addig kis türelmet kérek.
Üdv: Hozé
Somlai
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON szer. feb. 21, 2018 4:49 pm

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: Somlai »

Én a 12.1 verzióról beszélek, ezt nem sikerült letöltenem és működtetnem.
afo
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON hétf. aug. 21, 2017 1:26 pm
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: file kezelés

Hozzászólás Szerző: afo »

Én Windows XP SP2 alatt egy régi asztali PC-n (dual-core 2,8GHz) nem tapasztalok semmilyen lelassulást a könyvtárak megnyitásakor, vagy hanglejátszáskor. Még a kb. 1500 file-t tartalmazó 'mega' Diatar/DTXs/SzVU mappa is gyorsan megnyílik. A hanglejátszás is mindig azonnal reagál a lejátszás indítására ill. a leállítására.

A két linux-os verziónál sem tapasztalok semmilyen lelassulást a mappák megnyitásánál, pedig ezeket is régi gépeken néztem.
BUTTON_POST_REPLY

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 9 valamint 0 vendég